Активіст П’єр Афнер (Pierre Haffner), який сьогодні захопив у Біарріцці віллу дочки Путіна, закликає розширити свою діяльність на інші об’єкти елітної нерухомості, що їх пов’язують з господарем Кремля та його найближчим оточенням.
"Захоплена" вілла Єкатєріни Тіхонової. Фото: The Insider
П’єр Афнер у французьких протестних колах — особа відома. Українці познайомилися з ним під час акцій під посольством РФ на підтримку режисера Олега Сенцова. П’єр регулярно приходив під “бункер” та годинами брав участь в одиночних пікетах, тримаючи в руках портрет кремлівського бранця. Пізніше П’єр засвітився на протестах “жовтих жілетів”, причому на сайті Mediapart він називає себе “російським блогером”.
П’єр (як повідомляє часопис Nice-Matin, його справжнє прізвище Лапурді) — колишній бізнесмен, який раніше працював в Росії і має з тамтешньою владою свої порахунки. Останні кілька років він збирає інформацію про майно вищих російських керівників та намагається привернути до проблеми “нечесно придбаного майна” суспільну увагу. Сам П’єр також живе неподалік від Біарріцу — міста, яке, крім дочки Путіна Єкатєріни Тіхонової, вподобали його колишній зять Кіріл Шамалов та колишня дружина Людміла.
Вілла доньки Путіна має назву “Альта Міра”. За словами Афнера, в будинку 8 спальних місць та 3 ванні кімнати. Активіст запросив було скористатись цим житлом українських біженців, але вдень 14 березня поліція випиляла вхідні двері маєтку, взяла його під контроль та заарештувала сквотера. “Захоплення не тривало й кількох годин, – пише видання Nice-Matin. – Активіст зайшов всередину разом зі співучасником проникнення, записав відео, розмахуючи українським прапором, а потім спрацювала сигналізація”.
П’єр Афнер біля відділку полції. Фото: Facebook
Попри приїзд поліції, до рук активістів встигли потрапити численні документи, що були передані журналістам. Зокрема, йдеться про право на власність вілли та копії паспортів. Часопис The Insider проконсультувався в реєстрі нерухомості Біарріцу та дізнався, що вілла дійсно давніше належала олігарху Геннадію Тімченку, який виявився “громадянином Фінляндії”. Пізніше павільйон перейшов до Єкатєріни Тіхонової та Кіріла Шамалова. Радіо Europe1, з посиланням на французькі спецслужби, розповіло, що з родиною Путіна в місті на узберіжжі Атлантики пов’язані ще два маєтки: котедж композитора Ігоря Стравінського та вілла “Сюзанна” площею 450 кв. м, записана на нового чоловіка колишньої дружини Путіна, Артура Очеретного. Нещодавно активісти розмалювали паркан цього помешкання в українські кольори.
Вілла "Сюзанна". Фото: Wikipedia
Захоплювати власність російських олігархів та членів родини тамтешнього диктатора, схоже, стає новою європейською модою. 14 березня вранці в Лондоні захопили будинок Олєга Дєріпаскі, де чергує поліція. За даними розслідувачів проєкту Putinwallets.org, Дєріпаска має також нерухомість у Франції: віллу «Геракл» у Сен-Тропе та два помешкання у фешенебельних районах Парижа. На французькій землі мають нерухомість Роман Абрамовіч та Валєнтін Юмашев, Аркадій Ротенберг та Дмітрій Пєсков, а також ціла низка різнокаліберної путінської обслуги. Вся ця братія вподобала не лише французьку столицю, але й мальовничі береги Французької Рів’єри та Антільські острови. Особливою популярністю користується Сен-Тропе, де полюбляють відпочивати зірки кіно та шоу-бізнесу.
Вілла "Геракл". Фото: bearpm.com
П’єр Афнер (Лапурді) нині перебуває в поліцейському відділку міста та дає свідчення. У той же час Євросоюз 14 березня проголосив нові санкції проти російських олігархів, – зокрема, проти власника англійського футбольного клубу “Челсі”, мільярдера Романа Абрамовіча. До четвертого пакету потрапили 862 особи та 53 російські організації, що вже були в цьому чорному списку. Проте віднині, попри заборону в’їзду на територію ЄС, дозволено конфіскувати їхнє майно.