"Написала заяву про звільнення за власним бажанням, як і обіцяла відразу після призначення. Завдання було втримати ситуацію у перехідний період. Тепер – інформаційну політику має формувати команда обраного Президента в АП (Адміністрації президента). В такий час, коли люди щогодини чекають пояснення влади, все має бути чітко скоординовано на найвищому рівні", – заявила Сюмар.
Підбиваючи підсумки своєї роботи в РНБО, вона зазначила, що головним її здобутком стало те, що українські ЗМІ стали "справді українськими".
"Останні три місяці країна жила в єдиному інформаційному просторі, де була спільна цінність – суверенна і цілісна Україна. За це щиро дякую редакторам та топ менеджерам телеканалів, колегам журналістам, експертам, з якими доводилося досить тісно взаємодіяти, що особливо доречно у День журналіста", – зазначила Сюмар.
Вона додала, що за 100 днів на посаді їй вдалося ухвалити нову Стратегію інформаційного простору; почати процес створення каналу іномовлення; сприяти ухваленню закону «Про суспільне мовлення» та кадровим змінам на Першому Національному і УТ; ініціювати рішення про реєстрацію іноземних журналістів в Україні та зупинити ретрансляцію російських телеканалів в Україні.
Сюмар також заявила, що вона максимально сприяла створенню системи дієвої координації прес-служб силових структур – "аби влада в період військового протистояння була публічною, підзвітною та адекватно пояснювала народу свої дії", – й змогла скоординувати інформування про АТО з місця подій.
"Ці три місяці стали важким, але неймовірним досвідом", – резюмувала Сюмар.