Мєдвєдєв стверджує, що Газпром готовий обійтися без зовнішнього фінансування при будівництві газопроводу «Південний потік».
"Якщо ви мені скажете – а ви готові до найважчого варіанта? Так, готові. Але хочуть позбавити банківські інститути можливості заробляти гроші і мати мінімальні ризики – добре. Давайте спробуємо. Але це буде дурниця з дурниць. Нісенітниця", – заявив голови правління Газпрому.
Він нагадав, що в нормі при будівництві подібних об'єктів використовуються механізми проектного фінансування, як при будівництві «Північного потоку» і «Сахаліну-2».
"І я думаю, що цей інструмент буде використаний і на «Південному потоці»", – сказав Мєдвєдєв.
Підводна частина газопроводу в обхід України оцінюється в 10 млрд євро.
Нагадаємо, що Єврокомісія пропонує призупинити "Південний потік". Про це 3 червня заявила представник Єврокомісії Сабіне Бергер.
Газопровід «Південний потік» потужністю 63 млрд куб. м повинен пройти в обхід України через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Щодо сухопутної частини проекту, то Росія вже підписала міжурядові угоди з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією і Хорватією. Будівництво «Південного потоку» почалося 7 грудня 2012 р. в районі Анапи. За планом комерційні поставки повинні початися в I кварталі 2016 р., а на повну потужність проект може вийти в 2018 р.
Акціонерами компанії South Stream Transport B.V. є «Газпром» (50%), італійська Eni (20%), німецька Wintershall і французька EDF (по 15% кожна).