Станом на 7 грудня в українських ПСГ залишалося лише 10,9 млрд м3 палива, яке може бути підняте для потреб споживачів. Це майже удвічі менше, аніж на ту дату минулого року (було 21 млрд м3). Про це свідчать дані Укртрансгазу.
При цьому всього за місяць, з 7 листопада, зі сховищ було піднято понад 2,1 млрд м3 незважаючи на переважно теплу погоду у цей час. Оскільки до кінця опалювального сезону залишається ще понад 4 місяці, (які зазвичай є значно холоднішими, аніж місяць що минув), ситуація стає ще складнішою. На тлі обговорення загрози активізації російської агресії та можливих перебоїв у зв'язку з цим поставок газу до ЄС, викликає подив впевненість керівництва енергетичного сектору держави у "можливості докупити необхідні обсяги у разі потреби" на європейському ринку пізніше.
Читайте також: Попри дефіцит газу в ПСГ для проходження опалювального сезону, його експорт з України до ЄС стрімко зростає – Олександр Крамар
Імпорт газу з ЄС наразі повністю відсутній, понад те, продовжується активний експорт блакитного палива із українських ПСГ до Європи компаніями, які раніше його туди закачували. Наприклад 6 грудня за даними оператора ГТС України з Росії в Україну надійшло для транзиту до Європи 109,1 млн м3, а до європейських країн з України пішло 118,2 млн м3. Варто було б навпаки покривати частину споживання за рахунок імпорту палива з ЄС, доки це можливо. Відтак більш ощадно використовувати запаси в сховищах, щоб за кілька місяців знову не виявитися "здивованими неочікуваною підступністю Газпрому і спровокованим ним дефіцитом газу в ЄС", тим більше на 8 році російської агресії.