Зокрема, як свідчать оперативні дані Державної митної служби, у вересні-жовтні експорт українських товарів до КНР зменшився до $439 та $404 млн відповідно, хоча ще березні-квітні йшлося про $856 та $840 млн. Та й у жовтні минулого року продажі до Китаю українських товарів принесли майже на 60% виручки, аніж цього ($636 млн та $404 млн відповідно). Натомість імпорт китайських товарів до України навпаки стрімко зростає. З $615 млн у квітні він збільшився до $1 млрд у вересні та утримався на цій позначці і в жовтні. У вересні-жовтні минулого продажі китайських товарів в Україні також були значно меншими, аніж зараз ($738 млн та $796 млн відповідно).
Читайте також: Кінець китайської ілюзії
Економічний оглядач Тижня Олександр Крамар зазначив: "Проте основна проблема навіть не в загальних обсягах. У наших поставках до Китаю тотально домінує сировинна продукція (зерно, руда, соя, малооброблена деревина), меншою мірою сира олія та металургійні напівфабрикати. Тоді як звідти імпортуються усе більші обсяги промислової продукції із високою доданою вартістю, зокрема різних галузей машинобудування. Наприклад у жовтні вироби останнього становили 52% усього китайського імпорту (на $517 млн)".
Аналогічна ситуація простежується й по інших готових промислових товарах, від металообробки до легкої, меблевої, деревообробної й навіть харчової промисловості. По всіх цих позиціях китайський імпорт знищує існуючі або підриває можливості для появи і розвитку власних виробництв.