«Провідні медіа». Публікації про Медведчука в Камеруні і Пакистані виявилися передруком з Russia Today

Політика
2 Листопада 2021, 22:25

1 листопада на сайті телеканалу ZIK з’явилось два матеріали з посиланнями на «пакистанські» та «провідні африканські» ЗМІ. У цих статтях автори займають промедведчуківську позицію, засуджують незаконні переслідування «лідера української опозиції» тощо. На матеріали звернув увагу, зокрема, український блогер Денис Казанський.

При ближчому розгляді стаття в англомовному пакистанському ЗМІ EMEA tribune виявилась репостом з RT (колишній Russia Today).

Для EMEA tribune це не є рідкісним, адже репости з російського медіахолдингу на українську тематику він робить з грудня 2020 року. На цей момент за ключовим словом «Україна» на сайті можна знайти 64 сторінки матеріалів, абсолютна більшість з яких є передруками з Russia Today. Сам же ресурс відсутній в будь- яких списках пакистанських ЗМІ, а більшість його контенту – це такі ж репости з Yahoo, New Delhi Televison та Russia Today.

Читайте також: У західній пресі пишуть про стягування військ РФ до кордонів України. Однак це схоже на російський блеф

На фейсбук-сторінці пакистанського ресурсу, яка має 186 підписників, EMEA tribune позиціонують як незалежне ЗМІ зі штаб-квартирою в Карачі. Його очолює маловідомий діджей на ім’я Камаль Мустафа. Сайт почав роботу в березні 2020 року.

Що стосується «провідних африканських» ЗМІ, то тут ZIK посилається на статтю з сайту Cameroon Journal, який здебільшого ведуть французькою мовою. Інформації про нього взагалі немає, відсутня навіть електронна пошта для зворотнього зв’язку та адреса. Раптовий інтерес до України пояснити ще важче. Раніше Україну вони згадували тільки в контексті спортивних новин, якщо не враховувати одну статтю з перекладом цитати міністра оборони РФ Сєрґєя Шойгу. Матеріал про Медведчука являє собою передрук статті з «РИА Новости», кінець якої неможливо прочитати через несправну роботу сайту. Варто зауважити, що «РИА Новости», як і RT, входять до російського міжнародного медіахолдингу МІА «Россия сегодня».

Читайте також: "Нарешті, ми давно на це чекали". Реакція соцмереж на застосування безпілотників Bayraktar на Донбасі

В останньому рядку матеріалу на сайті – цитата, що відсилає до ресурсу Goa spotlight.

Фейсбук-сторінка останнього повідомляє, що групу та домен було продано «іншій партії». Посилання на сайт не працює, а, судячи з публікацій на сторінці у фейсбук, продаж відбувся між 14 січня 2019 року, коли сталась остання публікація, та 8 березня 2020 року, коли вони розмістили інформацію про сам продаж.

Матеріал камерунського журналу, який вийшов 25 жовтня, станом на вечір 2 листопада набрав 328 переглядів, 180 з яких відбулися до 2 листопада/

Можна припустити, що більше половини переглядів належать читачам ZIK та людям, які вирішили перевірити, чим спровокована симпатія африканських ЗМІ до Віктора Медведчука.