Президент Джо Байден планував продемонструвати на Кліматичній конференції ООН у Шотландії, що США продовжують боротьбу з глобальним потеплінням. Однак затяжний торг у Конгресі щодо законодавства для досягнення його кліматичних цілей загрожує підірвати це повідомлення на світовій арені.
У четвер, 28 жовтня, Байден вирушив до Європи, де відбудеться зустріч світових лідерів, спрямована на порятунок планети від наслідків підвищення температури.
Байден планував продемонструвати законодавство, розроблене для виконання обіцянки США скоротити викиди парникових газів на 50-52% до 2030 року в порівнянні з рівнями 2005 року, прагнучи надати приклад, який спонукав би інші країни вживати сміливих, швидких дій для захисту Землі. План враховує сотні мільярдів доларів інвестицій у екологічно чисту енергію, але деякі аспекти, такі як програма винагороди енергетичних компаній за інвестиції у відновлювані джерела енергії та штрафування тих, хто цього не зробили, були виключені з законопроекту для фінансування його соціальних змін та зміни клімату.
Читайте також: Експерти ООН: клімат змінюється швидше, ніж вважалося
Однак станом на вечір середи, демократи Байдена все ще не досягли згоди, що змусило президента залишити Вашингтон без угоди. Хоча демократи налаштовані з оптимізмом, що угода буде укладена найближчими днями, відсутність законодавства ускладнює Байдену завдання переконати світ, що він може виконати свої обіцянки і скоротити викиди вуглекислого газу в США.
«Вміння виконувати дії має вирішальне значення для збереження довіри на світовій арені та впливу на інші країни, щоб вони вжили не менш амбітних дій», – сказав Том Дамасса, заступник директора зі зміни клімату Oxfam America.
Очікується, що один із законопроектів розширить податкові пільги для деяких галузей чистої енергетики, таких як вітрова та сонячна, і може включати гранти та позики для фермерів для переходу на чисту енергію. Але запропонований податок на вуглець і коригування податку на кордоні вуглецю, які додадуть витрати на імпорт таких товарів, як бетон і сталь, імовірно, не діють. Адміністрація Байдена намагалася припинити давні податкові пільги на викопне паливо, яке, за оцінками аналітиків, коштує близько 15-20 мільярдів доларів на рік, але ці зусилля також не дали плодів.
Читайте також: Die Welt: Як зміна клімату впливає на психіку
Зазначимо, що Конференція ООН зі зміни клімату, відома як COP26, проходить з 31 жовтня по 12 листопада, залишаючи простір для угоди навіть після того, як Байден повернеться до Вашингтона у вівторок.
«Якщо угоди немає, і ми пройдемо весь шлях (COP26) без угоди, то це дійсно проблематично для довіри до США», — сказав Джон Подеста, колишній радник президента Барака Обами з питань клімату.
Додамо, що Байден повернув США и до Паризької кліматичної угоди на початку свого президентства і скасував рішення президента-республіканця Дональда Трампа про вихід. Через кілька місяців Байден оголосив про нову ціль США – скоротити викиди, щоб інші країни взяли приклад і також поставили собі амбітні цілі.
"Незалежно від того, чи буде угода цього тижня, чи переговори триватимуть, ми докладемо багато енергії та ентузіазму до зусиль, які президент робить зараз, щоб здійснити сміливі, далекосяжні інвестиції", – заявив журналістам радник з питань безпеки Джейк Салліван.
Представник США з питань клімату Джон Керрі подорожував світом від імені Байдена намагаючись вплинути на інші країни, щоб вони поставили цілі скоротити викиди, і він також прагнув допрацювати закон, який би підтримав виступ США на COP26.
Президент Байден переконує, що інвестиції в США у заходи для протидії змінам клімату також будуть стимулювати американську економіку і створюватимуть нові галузі й робочі місця.