Reuters: ОПЕК+ може збільшити видобуток нафти до 800 000 барелів на день

Економіка
1 Жовтня 2021, 19:37

Організація країн-експортерів нафти та союзників на чолі з Росією, відома як ОПЕК+, збирається в понеділок, щоб переглянути політику видобутку. У липні група погодилася збільшити видобуток на 400 000 барелів на місяць, щоб поступово припинити скорочення 5,8 млн барелів на добу, про це повідомляє міжнародна агенція Reuters.

Чотири джерела з ОПЕК+ повідомили, що виробники розглядають можливість збільшення видобутку аніж передбачено угодою, але жодне не повідомило подробиць про те, наскільки більшим він буде або коли збільшиться пропозиція. Ще одне джерело ОПЕК+ припускає, що можливе збільшення на 800 000 барелів на день протягом місяця.

Найближчий місяць, коли може відбутись збільшення – листопад, оскільки на останній зустрічі ОПЕК+ прийняли рішення про жовтневі обсяги. 

"Ми не можемо виключити жодного варіанту", – сказало одне із джерел з ОПЕК+. Ідея про те, що нафтовому ринку може знадобитися більше нафти, ніж передбачено угодою, була "одним із можливих сценаріїв", – повідомило інше джерело.

Не відразу було зрозуміло, що "змінило тон", але це відбулось після засідання Спільного технічного комітету ОПЕК+ (СТК), на якому розглянули перспективи ринку та зменшили розмір очікуваного профіциту пропозиції у 2022 році.

Читайте також: Associated Press: ОПЕК піднімає обмеження на видобуток нафти для 5 країн

Переговори між членами триватимуть до віртуальної зустрічі ОПЕК+ 4 жовтня, де можуть погодити збільшення видобутку, однак гарантій немає, пише Reuters. У вівторок нафта марки Brent піднялася до трирічного максимуму ціни – понад 80 доларів за барель, що стало результатом незапланованих відключень у США та значного відновлення світової економічної активності та попиту на енергію,адже багато країн починають виходити з пандемії коронавірусу.

Зростання цін на нафту, газ, вугілля та електроенергію пригнічує інфляційний тиск у всьому світі та уповільнює відновлення. Раніше уряд США заявив, що спілкується з ОПЕК і роздумовує, як вирішити питання щодо вартості нафти. 

Індія, третій за величиною імпортер та споживач нафти у світі, повідомила у вівторок, що стрибок цін на нафту прискорить перехід на альтернативні джерела енергії. Міністри енергетики країн -членів ОПЕК, Іраку, Нігерії та ОАЕ заявили, що останніми тижнями група не побачила необхідності вживати надзвичайних заходів для зміни існуючої угоди щодо скорочення видобутку нафти, прийнятої у квітні 2020 року.