Про це пише польський експерт Конрад Румінський для Центру безпекових досліджень та Університету військових досліджень. Як зазначає фахівець, нинішній прем’єр-міністр Японії та голова правлячої Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Йошіхіде Суга оголосив, що не буде балотуватися на посаду голови партії. Це означає, що зміниться і прем’єр-міністр країни.
Вибори голови партії призначені на 29 вересня, а парламентські – на 17 жовтня. Відповідно до японської конституції, новий прем'єр-міністр та його кабінет мають бути призначені на першій сесії новообраного парламенту. На посаду голови ЛДП претендує чотири кандидати.
Згідно з опитуваннями, Таро Коно, чинний міністр вакцинації Японії, має найбільші шанси перемогти. Його кандидатуру підтримує чинний міністр Таро Коно. Депутатку Палати представників Японії Санае Такаїчі підтримує експрем’єр-міністр країни (2012-2020) Сіндзо Абе, тож якщо Такаїчі переможе, це означатиме, що колишній прем’єр досі має вплив у партії.
Читайте також: Японія прагне позитивних змін
Незалежно від того, хто переможе і стане прем’єр-міністром Японії, пише Конрад Румінський, кандидат напевне не залишиться на посаді довго, так само як Йошіхіде Суга. Нинішній рівень підтримки правлячої партії та криза, спричинена пандемією, можуть призвести до частих змін керівних кадрів країни, як це відбувалося в історії Японії кілька разів у різні періоди.
У разі вибору Санае Такаїчі, Японія посилить свою зовнішню та оборонну політику. Вибір Коно швидше за все призведе до збереження політики статус-кво із невеликим нахилом до націоналізму. Якщо виграє кандидат Фуміо Кішида, це призведе до більш помірної зовнішньої політики та до збільшення навантаження на економіку. Спеціаліст резюмує, що США та Японія навряд чи відчують негативні зміни незалежно від того, яка особа стане наступним прем’єр-міністром країни.