Максим Білявський: Проєкт “Надра Юзівської” не має жодних ризиків для довкілля та безпеки мешканців регіону

Суспільство
21 Вересня 2021, 19:41

Як повідомляє "Донбас. Реалії", дозвіл був необхідний для ремонту свердловини № 613 та будівництва до неї під'їзної дороги. Всього "Надра Юзівська" для розвідки газу щільних пісковиків поблизу Святогірська планує капітально відремонтувати одну свердловину і пробурити ще три. Тепер міський голова Святогірська Володимир Бандура обіцяє громадські слухання за участю газовиків і незалежних експертів.

 

Читайте також: Енергетична безпека України потребує сталого збалансування ринку газу

 

Перед голосуванням депутатка Тетяна Божко, голова тимчасової контрольної комісії з оцінки планової діяльності ТОВ "Надра Юзівська", повідомила, що газова компанія готова надати 31,5 млн грн соціальних інвестицій для суспільства. Це, зокрема, проєкт водопроводу для села Хрестище, капітальний ремонт сільської амбулаторії, будівництво та реконструкція мереж зовнішнього освітлення у всій Святогірської громаді, закупівля сміттєвоза і трактора.

За словами депутатки, комісія звернулася до Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів і до Верховної Ради за роз'ясненнями: чи треба проводити оцінку впливу на довкілля під час виконання капітального ремонту свердловини. Також депутати звернулися в ТОВ "Надра Юзівська" з декількома запитами, в тому числі про надання детального плану управління захистом екології.

"Я хочу сказати, що не всі члени тимчасової комісії встигли ознайомитися з відповідями, тому що їх дуже багато. Нам потрібен час, щоб вивчити відповіді і підготувати висновок комісії. Передчасно виносити дане питання на засідання сесії", – зазначила Тетяна Божко.

Мешканка села Хрестище Наталія Матвієнко повідомила депутатам, що селяни звернулися до міської ради Святогірська з проханням провести громадські слухання з розвідки і видобутку газу. "Депутати, ми вас закликаємо: будь ласка, кожен, поставте себе на місце жителя села Хрестище. Ви повинні зрозуміти, що ми не проти видобутку газу. Але треба зважити всі "за" і "проти". Деякі вишки, щоб ви знали, розмістять в межах городів, які належать людям", – сказала активістка.

У коментарі Тижню директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський зазначив, що "Нафтогаз" не буде зраджувати своїм стратегічним пріорітетам. "Ми вважаємо, що проєкт видобутку газу перш за все потрібний для України, він дозволить зменшити імпортозалежність, особливо на фоні аномально високих цін на блакитне паливо, які у Європі складають понад 900 доларів за 1000 м³. Тому ми будемо продовжувати спілкуватися, шукати конструктивні методи співпраці, насамперед з громадами. Проєкт "Надра Юзівської" не має жодних ризиків для довкілля та безпеки мешканців регіону. Ми вважаємо, що наші аргументи більш ніж достатні та підтверджені відповідними інституціями, які розробляли проєкт", – зазначив Максим Білявський.

 

Читайте також: «Газові» протести на Донбасі і навіяні фобії

 

Речник "Нафтогазу" підкреслив, що розгортання нових інвестиційних проєктів у східних регіонах України несе в тому числі характер дотримання безпеки, тобто безпековий фактор. "Інвестиції в розвиток східних регіонів України дозволять підтримати громади, в тому числі через сплату оренди, податків до органів місцевого самоврядування, ну і сприятимуть реінтеграції на сьогоднішній момент непідконтрольних регіонів України", – додав він.

Максим Білявський також розповів, що представники "Нафтогазу" проводитимуть більше зустрічей з мешканцями Святогірська і прилеглих населених пунктів і роз'яснюватимуть, що жодних ризиків для їхнього здоров'я, життя і безпеки немає. Одним із інструментів такої інформаційно-просвітницької роботи стануть промислові екскурсії на виробничі об'єкти "Нафтогазу".

Відповідаючи на запитання щодо походження негативних настроїв місцевих жителів директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" зауважив: "Враховуючи стратегічне розміщення власне Святогірська і наших стратегічних об'єктів у східних регіонах України, ми вважаємо, що цією ситуацією можуть скористатися проросійські або російські сили для дестабілізації ситуації в регіоні".