Продавати необроблену деревину закордон не варто (свіжа статистика)

Економіка
21 Вересня 2021, 13:04

Єврокомісар з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс заявив у інтерв'ю Інтерфакс-Україна, що експорт необробленої деревини є невигідним, адже приносить компаніям мінімальний прибуток.

"…Якщо лісозаготівельні компанії хочуть продавати необроблену деревину за кордон, то це, на мій погляд, не дуже розумно. Країна тоді опиняється в самому низу ланцюжка й отримує мінімальний прибуток. Тому, звісно, продавати продукцію з деревини – набагато прибутковіша справа….", – відмітив єврокомісар.

Перша заборона експорту необробленої деревини 2005 року обмежила вивезення деяких рідкісних порід дерева, а у 2015 році ВР заборонила експорт "лісу-кругляка" взагалі. Через це довгий час точились суперечки між Брюсселем та Україною і у січні 2020 створили арбітражну групу для вирішення проблеми. У грудні 2020 арбітраж визнав заборону 2005 року виправданою, але останній мораторій визнали нелегітимним і таким, що порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як зазначив економічний оглядач Тижня Олександр Крамар, за час дії мораторію на експорт необробленої деревини закономірно відбулися помітні зміни в структурі українського експорту деревообробної продукції. В рази збільшився експорт плитних матеріалів, деревяного посуду та інших готових виробів. Стрімко зростав експорт фанери, столярних та теслярських виробів. Водночас експорт лісоматеріалів та паливної деревини зростав значно повільніше.

Джерело інфографіки: Державна митна служба