МЗС Британії очолила консерваторка Елізабет Трасс. Що відомо про її погляди

Світ
16 Вересня 2021, 14:32

Як пише Reuters, на посаді міністерки торгівлі протягом останніх двох років Трасс була рішучою прихильницею економічної та дипломатичної перебудови Британії щодо Індо-Тихоокеанського регіону, очолюючи зусилля щодо приєднання до транстихоокеанського торгового блоку. 46-річний жінка укладала торгові угоди по всьому світу, включаючи Японію та Австралію.

 

Читайте також: Велика Британія. Крихке королівство

 

Reuters наводить деякі з поглядів нової міністерки щодо зовнішньої політики:

Про США

Трасс не вдалося домогтися важливої торговельної угоди зі Сполученими Штатами, а адміністрація президента Джо Байдена надала пріоритет повному перегляду торгової політики часів Трампа. Тим не менш, Трасс допомогла домовитись про деескалацію тривалої торговельної суперечки щодо субсидій на літаки та скасування американських мит на цілий ряд британського експорту.

Згідно з документами, на які посилається Greenpeace, ​​Трасс познайомилася з низкою лібертаріанських груп США, які виступали за скорочення податків та дерегуляцію для бізнесу у 2018 році. Greenpeace цитував брифінг, у якому говорилося, що Трасс хоче почути, "що ми можемо дізнатися з "Рейганоміки" щодо таких речей, як регулювання та бюрократія".

"Рейганоміка" – це теорія, згідно з якою податкові пільги та інші пільги для корпорацій та заможних людей принесуть користь усім іншим, про що йдуть запеклі суперечки відтоді, як Рейган зробив її центральною частиною своєї економічної стратегії у 1980-х роках.

Про КИТАЙ

Трасс закликала світ бути жорсткішим з Китаєм. Зокрема, вона заявила, що Світова організація торгівлі повинна припинити ставитися до Китаю як до розвиненої країни. Трасс стверджувала, що Китай виграє від винятків із правил, які були прийняті десятиліття тому, і більше не відображає його статус економічної наддержави.

На думку нової очільниці МЗС Великої Британії, поведінка Китаю сприяла розмиванню довіри до світової торговельної системи. Також політикиня закликала інші країни припинити те, що вона вважає несправедливими субсидіями для державних підприємств. "Настав час посилити жорсткість щодо Китаю та його поведінки у світовій торговій системі", – сказала вона.

Про ЄС

Трасс підтримувала членство Британії в Європейському Союзі під час референдуму щодо Brexit 2016 року, однак згодом заявила, що відтоді змінила свою думку, і закликала країну використати можливість виходу з ЄС для трансформації своєї економіки. Зокрема, 14 вересня міністерка підкреслила, що британські фірми повинні зробити більше, аби скористатися перевагами нових експортних маршрутів, відкритих Brexit.