Поблизу Гранітного окупанти застосували великокаліберні кулемети. Неподалік Красногорівки бойовики двічі вели вогонь з мінометів 120-мм калібру та ручних протитанкових гранатометів. Під щільний вогонь потрапили українські позиції біля Верхньоторецького, де зафіксували численні обстріли з артилерії калібру 122 мм і мінометів калібру 120 мм. Також терористи здійснили обстріл околиць Верхньоторецького зі 120-мм мінометів зі 122-мм артилерії. Внаслідок обстрілу пошкоджено цивільні будівлі дачного кооперативу.
Біля Нью-Йорка позиції бійців ОС були обстріляні з 82-мм мінометів і станкових протитанкових гранатометів. Поблизу Новозванівки бойовики п'ять разів вели вогонь зі 120-мм мінометів і станкових протитанкових гранатометів. Неподалік Катеринівки українські позиції потрапили під вогонь зі 120-мм мінометів. "Внаслідок обстрілів двоє військовослужбовців Об'єднаних сил отримали поранення. Після надання першої медичної допомоги поранених транспортували до лікувального закладу. Стан здоров'я одного – важкий, іншого – задовільний", – йдеться у повідомленні штабу.
Читайте також: Чому мовчить Зеленський: реакція соцмереж на обстріли Авдіївки бойовиками РФ
8 вересня бойовики 11 разів порушували режим тиші. Стріляли поблизу Опитного, Авдіївки, Павлополя, Широкиного, Кряківки, Старогнатівики та Золотого-4 – з мінометів калібру 120 мм, артилерії калібру 122 мм, станкових протитанкових гранатометів і кулеметів. "Двоє військовослужбовців Об’єднаних сил дістали осколкові поранення. Після надання першої медичної допомоги бійців транспортували до лікувального закладу. Стан їхнього здоров’я – середньої важкості", – йдеться у звіті штабу ООС. Пізніше у штабі додали, що під час обстрілу позицій українського війська в районі Кряківки шестеро бійців отримали акубаротравми.
Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що ввечері 8 вересня терористи обстріляли житлові будинки на околиці Трьохізбенки, що в Щастинській громаді. Ворог застосував заборонену Мінськими домовленостями артилерію різних калібрів 120 та 122 мм. "В бік будинків мешканців Трьохізбенки було випущено 30 снарядів, 5 з них влучили у п’ятиповерхівку, від інших постраждали сусідні двоповерхівка та приватні будинки. Внаслідок обстрілу відбулось загоряння двоповерхівки, яке, на щастя, було швидко ліквідоване силами працівників ДСНС та лісництва", – написав Гайдай у фейсбуці, оприлюднивши фото руйнувань.
Згідно зі звітом, у Донецькій області 8 вересня СММ ОБСЄ зафіксувала 94 порушення режиму припинення вогню, у Луганській – 6. За попередній звітний період, 7 вересня, зафіксовано 1 090 порушень у Донецькій і 476 у Луганській областях. Тоді спостерігачі ОБСЄ припускали, що це пов'язано з навчаннями, які влаштували бойовики. Майже всі порушення режиму припинення вогню відбулися в районі на північному заході від Зернового. При цьому на цій ділянці заборонено проводити навчання відповідно до рішення Тристоронньої контактної групи.
Член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в в ефірі "24 Канал" висловив думку, що нове загострення на Донбасі – це наслідок недавнього візиту Володимира Зеленського до США, який розлютив Путіна, оскільки США не стали тиснути на Україну щодо виконання "Мінська" на умовах РФ. За словами Гармаша, загострення триватиме далі.
Зауважимо, про чергове загострення на Донбасі говорять від початку серпня. Тоді у ТКГ активізацію бойовиків в зоні ООС пояснювали майбутньою зустріччю Зеленського з американським лідером Джо Байденом, а також з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, необхідністю мобілізації російського електорату перед виборами до Держдуми РФ та терором мирних жителів з метою очищення від них зони потенційної активізації військових дій.
Керівник військового відділу фонду "Повернись живим" Андрій Римарук підкреслив, що віднедавна окупанти перейшли до більш точної "роботи" – вони завдають точкових, кинжальних ударів по Збройним Силам. "Кілька днів аеророзвідка літає над нашими позиціями, фіксує ключові точки, спостережні пункти, розташування тилових частин, шляхів підвозу БК, проводять аналіз потенційних цілей, визначають їх перелік. Далі відбувається дорозвідка, підтвердження цілей шляхом спуску БПЛА на меншу висоту. Кілька днів тиші на підготовку та планування операції, після чого – безпосередній обстріл наших пунктів управління. Саме вони стали головною мішенню російської артилерії на Донбасі протягом останніх трьох місяців", – пише Римарук у підсумках літа 2021 року.