"Токарчук ніколи не розглядає реальність як щось стабільне чи вічне. Вона конструює свої романи в напрузі між культурними протилежностями; природа проти культури, розум проти божевілля, чоловік проти жінки, дім проти відчуження", – йдеться в рішенні Нобелівського комітету.
Читайте також: За що Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію
Ольга Токарчук отримала Нобелівську премію з літератури за 2018 рік “за уяву оповідачки, яка з енциклопедичною пристрастю представляє перетин кордонів як форму життя”. Вона народилася у 1962 році в Польщі, та вивчала психологію у Варшавському університеті. Токарчук – авторка восьми романів та трьох збірок оповідань, а також одна з найбільш перекладених польських авторів. Ольга двічі отримувала одну з найпрестижніших польських літературних нагород – премію “Ніке”: вперше за роман “Бігуни” (Bieguni) у 2008 році, а вдруге у 2015, за роман “Книги Якова” (Ksiegi Jakubowe).
Авторка живе у Вроцлаві, де після отримання Нобелівської премії заснувала фонд, що пропонуватиме письменницькі та перекладацькі резиденції, реалізовуватиме освітні програми з літератури тощо.
Українською мовою книги Ольги Токарчук виходять у видавництві “Темпора” та “Урбіно”: “Бігуни”, та “Книги Якова” в перекладі Остапа Сливинського, збірка “Химерні оповідання” у перекладі Віктора Дмитрука, а “Веди свій плуг понад кістками мертвих” у перекладі Божени Антоняк. Її герої – це люди, які однією ногою стоять у нашому звичайному світі, до якого ми всі звикли, а іншою – у світі фантазій, ностальгії, прихованих бажань" – Говорить Остап Сливинський, перекладач текстів Ольги Токарчук.
Читайте також: 28 BookForum оголосив формат та фокусну тему
Нагадаємо, цього року BookForum відбудеться 15-19 вересня за підтримки Українського культурного фонду. Вперше фестиваль пройде у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Заплановано понад 100 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.