На підготовчі курси в українські виші прибуло близько 200 абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донбасу, АР Крим та Севастополя. Про це повідомив перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський в ефірі телеканалу "Дом".
Програму підготовчих курсів для дітей з ОРДЛО і Криму Мінреінтеграціі і Міносвіти запустили вперше в цьому році.
"У період до 31 серпня вони будуть на навчальних підготовчих курсах. Цим юнакам і дівчатам буде виплачуватися стипендія, майже 4600 гривень, і вони матимуть можливість готуватися до навчання в наших українських вишах", – розповів Замлинський.
За його словами, наступним кроком буде програма для більш широкого кола учасників.
"Далі передбачається програма для національно-патріотичного виховання молоді з тимчасово окупованих територій, і там буде розширений перелік учасників заходів, це будуть діти вже від 14 років", – повідомив перший заступник міністра.
Читайте також: Освітня реінтеграція
Водночас він зазначив, що "влада" окупованих територій всіляко перешкоджає реінтеграції молоді.
"На превеликий жаль, мушу констатувати факт, що коли ми почали цим займатися, окупаційна влада робила все для того, щоб не випускати молодь з тимчасово окупованої території. Це і закриті КПВВ, і навіть при виїзді через російську територію вони також робили все, щоб дітей не випускати", – сказав Ростислав Замлинський.
У коментарі Тижню асистентка кафедри ливарного виробництва навчально-наукового інституту механічної інженерії та транспорту Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Юлія Рябець розповіла:
"До нас на ці двомісячні курси приїхав 21 абітурієнт з окупованої території. Ми забезпечили безкоштовне проживання, навчання, яке проводить професорський склад університету. Є діти, що планують вступати до нашого закладу, але, можливо, хтось поїде після закінчення курсів та іспитів до інших вишів. Окрім навчання ми запланували STEM-лабораторії, де абітурієнтів знайомлять з навчальним закладом, а також нададуть в інтерактивній формі цікаву інформацію про різні сфери науки, які представлений у нас. Спеціалісти з різних кафедр проведуть екскурсії до виробництв. Наприклад, я проводитиму для них екскурсію до металургійного цеху".
За словами Рябець, молодь також пройшла профорієнтаційні тести, які допоможуть їм зорієнтуватися та правильно обрати напрямок майбутнього навчання.
Начальниця відділу підготовки до вступу у заклади вищої освіти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Тетяна Юр’єва у коментарі Тижню повідомила, що вони мають 15 курсистів, які прибули з тимчасово окупованої території.
"Вони проживають у студентських гуртожитках та займаються з викладачами університету з математики, історії України, іноземної та та української мови та літератури. В цій програмі закладені кошти на стипендію та оплату послу закладу, але на разі договір складений, але ще не підписаний. Тому фактичних коштів ще не перераховано", – зазначила Юр’єва.