Він підкреслює, що Україна обрала європейський вектор розвитку, вийшовши з-під контролю Росії, однак вона не може сама справитися з усіма викликами на її шляху.
"Їй (Україні – ред.) потрібна допомога від США. Щоб виграти Холодну війну, президент Рональд Рейган проводив політику "миру з позиції сили". Це якраз те, що має зараз робити Україна", – вважає Парубій.
Секретар РНБО заявив, що збройні сили України цілеспрямовано послаблювалися попереднім урядом, що співпрацював з Москвою.
"Ми успадкували напівзруйновану армію, службу безпеки і розвідку, яка кишить російськими агентами, деморалізовані правоохоронні структури і продажні суди та прокуратури", – зазначив він.
"Українська армія потребує реформування, підготовки кадрів і сучасного обладнання, щоб захистити державний суверенітет і територіальну цілісність країни від Росії та інших агресорів. Україна – це миролюбний народ, але жодна країна не може змиритися з анексією своїх історичних земель", – підкреслює він.
За словами Парубія, з допомогою від США і Європи Україна зможе відновити стабільність, побудувавши достатню військову потугу для стримування агресії. Він зазначив, що США вже надали Україні несмертельне військове обладнання, за що у Києві вдячні Вашингтону.
"Але Збройні Сили України потрібують набагато більшого, щоб протистояти російській агресії. Ми надали США повний список необхідного – допомога у вигляді засобів протиповітряної оборони і протитанкових озброєнь, а також бронежилети та окуляри нічного бачення", – зазначив Парубій.
"Україна не просить, щоб її захищали американські солдати. Ми просимо тільки засоби для захисту нашої країни", – підкреслив він.
Також представник української влади зазначив, що США могли б значно допомогти Україні, застосувавши максимальні санкції проти російської економіки загалом та адресно проти впливових діячів режиму Владіміра Путіна.
"Тепер США, які є гарантом безпеки України у рамках Будапештського договору, можуть виконати завдання, – допомогти Україні, продавши їй протиповітряне і протитанкове озброєння", – зазначив Парубій.
Як відомо, низка урядовців США підтримують надання Україні серйозних озброєнь. Їх опоненти, однак, побоюються, що таким кроком Вашингтон стимулює військову агресію Москви проти України.
Поки що у відповідь на прохання українського уряду США обмежилися нелетальною військовою допомогою та введенням адресних санкцій проти низки російських чиновників та компаній, неодноразово погрожуючи завдати удару по секторах економіки РФ, якщо у Кремлі не припинять тиснути на Україну.