Станом на 6 травня було відомо про щонайменше 23 журналістів, репортерів, фотографів (громадян як зарубіжних країн, так і України), яких було викрадено та незаконно затримано, насамперед у Слов'янську.
Як повідомили у прес-службі Місії, у звіті відзначається, що «журналісти, блогери та інші працівники засобів масової інформації, що постійно працюють у регіоні або відвідують його, стикаються зі зростаючими загрозами та актами залякування, такими як викрадення та незаконне затримання озброєними группами».
За даними ООН, «на контрольно-пропускних пунктах у Слов'янську є списки журналістів та інших осіб, яких шукає озброєна група, з фотографіями та особистими даними».
Спостерігачі управління ООН з прав людини повідомляють, що станом на 6 травня їм було відомо «про щонайменше 23 журналістів, репортерів, фотографів (громадян як зарубіжних країн, так і України), яких було викрадено та незаконно затримано, насамперед у Слов'янську».
«Всередині України, особливо на сході, триває боротьба за контроль над ЗМІ, хто і де може транслювати», – говориться у звіті, з посиланнями на численні приклади переслідувань, залякувань і блокування мовлення на сході України, насамперед у Криму, де кілька радіо- і телевізійних станцій були змушені припинити мовлення взагалі.
Нагадаємо, за даними другого звіту моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, на Сході і Півдні України загинуло 127 людей, 49 – потрапили в полон.