“Це більше нагадує спробу керівництва партії легалізувати захоплення влади в політсилі, тому що вже відбулась заміна трьох керівників організацій в областях, які мають критичне ставлення до керівництва. Це Чернівецька, Дніпропетровська та Херсонська області”, – стверджує Ярослав Юрчишин. За його словами також створили 5 нових осередків, де керівниками поставили або лояльних до Кіри Рудик депутатів Київської міської ради, або її помічників. “Це номінальний контроль над додатковими шістьма районами, які будуть делегувати своїх людей на з’їзд”, – передбачає наміри партії депутат.
Організацією з’їзду займається Кіра Рудик та її секретаріат, який повністю їй підконтрольний. “Говорити про якийсь демократичний з’їзд не доводиться. Досі невідома навіть дата, при тому, що про з’їзд в липні говорили вже неодноразово. В основному це заяви в медіа, а не офіційні документи. Чи буде виноситись питання про статут та зміну керівництва також невідомо”, – каже представник політсили.
Наразі якою буде система делегування – невідомо. Все повинно відбуватись традиційним шляхом, пояснює Ярослав Юрчишин, тобто одна людина від осередку. Передбачувано, це будуть їх керівники. Навіть враховуючи опозиційну до керівництва позицію найбільших обласних осередків (це Львівський, Черкаський та Івано-Франківський), голова партії “буде контролювати близько 80% делегатів з’їзду”, – пояснює Ярослав Юрчишин.
Читайте також: Сезон фальстартів
“Я розглядаю це як намагання “зіграти хорошу міну при поганій грі” – пояснює депутат. На його думку, до початку з’їзду Кіра Рудик разом з Ярославом Железняком будуть надалі витискати з партії неугодних.
На погляд Ярослава, оптимальний варіант висловила Львівська обласна організація. Для вирішення конфлікту вони пропонують усунути з посади Ярослава Железняка як керівника фракції та Кіру Рудик як голову партії і з цього почати перезавантаження, бо “лише за таких умов з’їзд відбудеться адекватно та демократично”.
Шанси полагодити конфлікт і вибрати компромісного голову партії Ярослав Юрчишин бачить достатньо високими, якщо “виходити з логіки спільного добра”. За його словами, претендентів на місце Кіри Рудик є достатньо. Серед них депутат називає Сергія Рахманіна, Ярослава Рущишина, Олександру Устінову, Юлю Клименко та інших.
Читайте також: Чому штормить "Голос"
“Члени новоствореного депутатського об'єднання «Справедливість» не будуть залучені до з’їзду жодним чином, так як пані Рудик може нас навіть не запросити”, – пояснює Ярослав Юрчишин.
На цей момент 7 членів об’єднання залишаються в партії. “Я не впевнений, чи не зважиться керівництво на ще один крок і не виключить нас із членів “Голос”у найближчим часом”.
Наразі причиною таких конфліктів депутат вбачає у зміні ставлення керівництва до бренду партії, який сьогодні більше не є важливим. Також депутат припускає, що зараз ведуться переговори з іншими політичними суб’єктами, як існуючими, так і такими, що лише планують виходити на політичну арену (до прикладу, Дмитро Разумков”. Тобто зараз “Голос” є “розмінною монетою для керівництва партії, впевнений Ярослав Юрчишин.