Під Краматорськом загинуло семеро військовослужбовців. Спочатку в Міноборони повідомили, що загиблих шестеро. "Сьогодні близько 13:00 на околиці села Октябрське Слов'янського району, за 20 км від Краматорська, під час руху колону однієї з військових частин ЗС України цинічно і підступно обстріляли із засідки. Терористи атакували українських десантників із гранатометів, вели щільний прицільний вогонь з стрілецької зброї ", – йдеться у повідомленні.
Згодом у прес-центрі СБУ уточнили, що кількість загиблих українських десантників 95-ї аеромобільної бригади Збройних сил України під час зіткнення з терористами поблизу Краматорська зросла до семи.
"Кількість загиблих десантників зросла до 7", – відзначили в прес-службі, додавши, що сьомий тяжкопоранений десантник помер під час транспортування до медзакладу у вертольоті.
Україна та ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною, як позивача, і ЄС як кредитора, з метою надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі EUR 1 млрд. Підписання відбулося у Брюсселі в рамках візиту української делегації на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком в Європейську комісію.
Відповідно до підписаного Меморандуму, Україні буде надано два транші кредиту по EUR 500 млн кожен. Перший же транш буде виділений після того, як Меморандум і Кредитна угоду виступлять в дію, другий – за результатами оцінки реалізації програми.
Канада ввела санкції проти 12 сепаратистів Донбасу і російських чиновників. Про це заявив прем'єр -міністр Канади Стівен Харпер.
"Незаконна окупація Росією території України і провокаційним військова діяльність залишається серйозною проблемою для міжнародного співтовариства. Міжнародне співтовариство продовжить чинити тиск на Росію, поки вона не зробить заходи з деескалації. Агресія режиму Путіна не залишиться безкарною", – заявив Харпер.
Також цього дня стало відомо, що Угорщина хоче для угорців на Закарпатті автономії і подвійного громадянства. Про це заявив у парламенті Угорщини прем'єр-міністр цієї країни Віктор Орбан.
"Ми розглядаємо угорське питання як європейське питання. Угорці, які живуть у Карпатському регіоні, мають право на подвійне громадянство, на права національної спільноти й на автономію", – заявив він.
На думку Орбана, питання про становище угорців в Україні особливо гостре для Будапешту.
Тим часом, видання Мукачево.net знайшло оригінал промови Віктора Орбана та спробувало дослівно перекласти з угорської слова урядовця в частині, яка стосується угорської меншини в Україні, її прав та амбіцій:
«Угорці Карпатського басейну заслуговують на подвійне громадянство. Заслуговують на суспільні права і на автономію теж. Це наше бачення, яке ми будемо відстоювати у міжнародних відносинах», – зауважив Віктор Орбан 10 травня в парламенті.
«Про українських угорців. Тут нема про автономію і вимагання жодного слова», – повідомляють журналісти.
У МЗС Угорщини попросили правильно інтерпретувати заяву прем'єр-міністра щодо автономії Закарпаття, запевнивши, що вона не містить жодних нових елементів у міжнародних дипломатичних стосунках України та Угорщини за останні 25 років.
«Таку ж політику підтримували всі уряди Угорщини за останні десятиліття. Будь-яку неправильну інтерпретацію цих слів, добру чи погану, ми рішуче відкидаємо", – сказав міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні.
Також зазначимо, що в Міністерстві закордонних справ України висловили занепокоєння висловлюваннями Орбана і заявили, що запросили до розмови посла Угорщини в Україні Міхала Баєра.
Газпром перевів Україну на передоплату за газ, виставивши "Нафтогазу України" попередній рахунок за червень у розмірі $1,66 мільярда. Про це повідомив офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.
За його словами, Газпром передав офіційне повідомлення НАК "Нафтогаз України" про перехід на авансову оплату поставок газу згідно з пунктом 5.8 контракту від 2009 року.
"Виставлений попередній рахунок, виходячи з контрактного обсягу поставок, – 114 млн куб. м на добу. З урахуванням вихідних днів НАК "Нафтогаз" має оплатити цей рахунок до 2 червня, і, починаючи з 3 червня, компанія отримуватиме газ для постачання споживачам України лише в оплачених обсягах", – сказав він.
У Раді проголосували за закони для безвізового режиму з ЄС. Депутати схвалили низку законів, які необхідні для виконання другого етапу плану про лібералізацію візового режиму з ЄС.
Також цього дня з’ясувалося, що Попова хочуть «відмити» від покарання за розгін Євромайдану. Печерський райсуд Києва розгляне клопотання про звільнення Попова та Володимира Сівковича від кримінальної відповідальності за силовий розгін Майдану в ніч на 30 листопада 2013 року. Відповідне клопотання подав від Генеральної прокуратури заступник начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Дмитро Борзих.
Звільнити від покарання Попова і Сівковича пропонують на підставі закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 19 грудня 2013 року та аналогічного закону від 16 січня 2014 року.