Підписання відбулося у вівторок у Брюсселі в рамках візиту української делегації на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком в Європейську комісію.
З української сторони документ підписав міністр економіки Олександр Шлапак, з боку Єврокомісії – віце-президент Сіім Каллас.
Відповідно до підписаного Меморандуму, Україні буде надано два транші кредиту по EUR 500 млн кожен. Перший же транш буде виділений після того, як Меморандум і Кредитна угоду виступлять в дію, другий – за результатами оцінки реалізації програми.
Меморандумом також передбачено систему моніторингу реалізації макрофінансової допомоги.
Кредитною угодою встановлено технічні аспекти надання та повернення займаних коштів. Зокрема, термін погашення кредиту становить 15 років. Визначено рахунку та умови погашення кредиту, право застосування і юрисдикція.
Кредитна угода набуде чинності з моменту отримання Європейською комісією офіційного повідомлення у формі юридичного висновку Міністерства юстиції України про виконання всіх конституційних і юридичних вимог для вступу документа в силу.
У пояснювальній записці до документів зазначається, що програма макрофінансової допомоги ЄС в розмір EUR 1 млрд є складових елементом розширеної фінансової допомоги, яка буде надана Україні з боку ЄС з метою підтримки стабілізаційних процесів в українській економіці, зокрема, платіжного балансу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейська комісія у рамках надання фінансової і консультаційної допомоги Україні на шляху проведення політичних і економічних реформ має намір виділити Україні спеціальний пакет фінансової допомоги обсягом 365 млн євро, які будуть направлені на боротьбу з корупцією, на конституційну реформу, реформу виборчого законодавства і судову реформу.
7 травня Україна отримала близько $3,19 млрд в рамках дворічної кредитної програми stand-by, яку затвердила виконавча рада Міжнародного валютного фонду наприкінці квітня для підтримки економічної програми української влади щодо відновлення макроекономічної стабільності та економічного зростання.