Події 12 травня: результати сепаратистських «референдумів», вибух у Маріуполі, Кабмін призупинив фінансування промисловості

13 Травня 2014, 00:27

12 травня сепаратисти оголосили результати так званих «референдумів щодо самовизначення». Один з лідерів донецьких сепаратистів, який відповідає за підрахунок голосів, Роман Лягін заявив, що явка на референдумі становила 74,87%. За словами Лягіна, у Донецькій області 89,07% проголосували за визнання самопроголошеної ДНР, проти 10,19%, 0,74% "бюлетенів" зіпсовані.

Згодом Донецькі сепаратисти за результатами свого "референдуму" проголосили власну незалежність і попросилися до складу Росії.

Водночас, голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута заявив, що вважає організований сепаратистами "референдум" сфальсифікованим.

В.о. президента Олександр Турчинов вважає "референдум" на Донбасі фарсом не буде мати жодних юридичних наслідків, окрім кримінальної відповідальності його організаторів. А ЦВК назвала проведення "референдуму" на Донбасі імітацією.

Тим часом у Кремлі заявили, що Росія має намір "з повагою" ставитися до результатів псевдореферендума проросійських терористів на Сході України.

Між тим у ЄС заявили, що не визнаватимуть ані цих, ані подібних "референдумів", які можуть відбутися на Донбасі.

Цього ж дня працівник головного розвідувального управління Росії Ігор Гіркін, відомий під псевдонімом "Стрєлков", проголосив себе Верховним Головнокомандуючим і звернувся до Росії за військовою допомогою.

Відповідний текст його "першого указу" поширюють у вигляді листівок у Слов'янську й Краматорську.

12 травня стало відомо, що Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ запровадила санкції проти компаній у Криму, які були конфісковані в України після анексії півострова Росією.

Це стосується осіб, відповідальних за активну підтримку дій чи політики, які підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України чи стабільність або безпеку в Україні, чи перешкоджають роботі міжнародних організацій в Україні".

Тим часом джерело у ЄС зазначило: "Буде застосовано заборону на в'їзд і заморожування активів для ще тринадцяти осіб і двох компаній".

12 травня У Миколаєві близько 12:50 стався вибух в житловому будинку. В результаті повністю зруйновано три поверхи – двоє людей загинуло, ще троє – постраждали. 

У понеділок міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що начальник міліції Маріуполя Донецька області Валерій Андрущук звільнений. Зазначалося, що під час перебування у полоні сепаратистів він отримав значні ушкодження.

Згодом Аваков повідомив, що Андрущука прооперували, він у важкому стані.

12 травня колишній керівник Національного університету податкової служби, екс-депутат Петро Мельник, якого підозрюють у корупції, вніс заставу 609 тисяч гривень і вийшов з Київського слідчого ізолятора.

У понеділок стало відомо, що 11 травня в Артемівську бойовики викрали журналіста російської "Нової газети " Павла Канигіна. Втім, згодом його відпустили. Сам журналіст після звільнення розповів у прямому ефірі телеканалу "Дождь", що його і німецького журналіста затримала група проросійських бойовиків.

Спочатку їх вивели на центральну площу Артемівська, де почали бити, звинуватили у співпраці з Держдепом і ЦРУ, після чого відвезли на невідомий блокпост. Там Канигіна роздягли, знову почали допитувати і пообіцяли кинути в підвал у Слов'янську, щоб незабаром обміняти на заарештованих активістів. Потім журналіста перевезли в інше місце, де влаштували огляд особистих речей, фотографій, листування.

Після цього Канигін оголосили, що звільнять його після сплати $30 тисяч. Попутно озброєні бойовики погрожували журналісту "вивести в ліс і пристрелити". Пояснення про необхідність зробити дзвінок хоча б до редакції, щоб зібрати необхідну суму грошей, викрадачів не влаштували.

У підсумку журналіст втратив свідомість після удару в щелепу, і прийшов в себе в одному з готелів Донецька.

12 травня київська прокуратура заявила, що понад 350 фактів побиття активістів Майдану під час подій 18-20 лютого у Києві правоохоронцями не розслідувалися, а 190 матеріалів цієї категорії зникли.

З огляду на це, стосовно керівників прокуратури та управління міліції Шевченківського району столиці відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.367 (службова недбалість) ККУ.

У понеділок стало відомо, що Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ направить одну з найбільших в історії місій на майбутні 25 травня в Україні дострокові президентські вибори, яка складатиметься з тисячі спостерігачів.

12 травня стало відомо, що Кабінет міністрів тимчасово призупинив фінансування капітальних витрат вітчизняної промисловості з метою збереження існуючих соціальних програм.

«Протягом наступних шести місяців держава не зможе фінансувати виробництво. Ми обрізали це фінансування, щоб не скорочувати всі соціальні програми», – цитує прес-служба Мінекономрозвитку міністра Павла Шеремету.

За його словами, уряд і надалі підтримуватиме вітчизняних виробників шляхом створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні, що дозволить залучити кошти приватних інвесторів.

Та у понеділок стало відомо, що за результатами президентських виборів у Литві, що відбулися в неділю, чинний президент Даля Ґрібаускайте перемагає на другий термін із майже 46 відсотками голосів. Про це повідомили в ніч на понеділок у виборчій комісії за результатами підрахунку майже 96 відсотків голосів.

Таким чином, буде необхідний другий тур виборів, що відбудеться 25 травня, разом із виборами до Європейського парламенту.

Позначки:

читати ще