"Знову збиратися в такому ж форматі, коли опозиція нинішньому режиму в Україні відсутня за столом переговорів, навряд чи це щось додасть. Можна, звісно, але ми будемо ходити по колу й будемо знову говорити про те, що потрібно все виконувати, про що домовилися", – заявило Лавров.
Говорячи про можливість нових зустрічей у міжнародному форматі з обговорення врегулювання української кризи, міністр повідомив, що у вівторок у нього відбудеться зустріч із міністром закордонних справ Німеччини Франком Вальтером Штайнмайером, а в середу Росію відвідає чинний голова ОБСЄ, президент Швейцарії.
"Ми будемо обговорювати, як можна допомогти почати загальнонаціональний діалог. Тому що те, що могло зробити світове співтовариство, висловлюючись модним терміном, а саме погодити рамки, у яких ми бачимо вихід із української кризи, ми вже зробили, це насамперед заява від 17 квітня", – сказав Лавров.
Він також заявив, що Росія готова працювати над організацією діалогу між нинішньою владою в Києву та регіонами України.
"Ми підтвердили нашу готовність працювати на користь організації такого діалогу… Зовнішні гравці – чи то Сполучені Штати, чи то Євросоюз, чи то Росія – повинні максимально сприяти початку такої розмови", – заявив Лавров.
За його словами, "займатися сьогодні потрібно не спробами легітимувати владу в Києві й представити протестувальників на півдні й сході як сепаратистів і терористів, а займатися потрібно зведенням усіх українців за стіл переговорів".
Лавров розповів, що в ході сесії Комітету міністрів Ради Європи низка членів цієї організації намагався звинувачувати Росію й погрожувати у зв'язку з її позицією по Україні, але "більшість учасників дискусії виступала за знаходження компромісних рішень".
"Ми переконані, що вихід із нинішньої кризи в Україні є. Він може бути знайдений винятково на основі загальнонаціонального діалогу – у тому числі в контексті конституційної реформи – діалогу, у якому повноцінно буде звучати голос і півдня, і сходу, і в цілому кожного регіону України", – додав він.
При цьому голова МЗС РФ заявив, що попередні женевські домовленості по Україні не провалилися, але існують спроби "позбавити сенсу ті домовленості, які протягом останніх місяців напрацьовувалися".
У зв'язку з цим Лавров нагадав про угоду від 21 лютого. "На наше глибоке переконання, її (цю угоду) потрібно поважати", – сказав він.
Як повідомлялося, на чотиристоронньої зустрічі в Женеві ЄС-РФ-США-Україна було прийнято угоду про те, що всі сторони в Україні повинні утримуватися від насильницьких дій, залякувань і провокацій, всі збройні групи повинні бути роззброєні, всі незаконно зайняті будівлі повинні бути повернуті їх власникам.
5 травня, міністр закордонних справ Німеччини Франк- Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за потрібне організувати нову зустріч в Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні. "В останні кілька годин я провів безліч переговорів, під час яких я виступав за проведення другого женевських переговорів", – сказав він.
Згодом директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що місце і дата проведення другого раунду багатосторонніх переговорів з деескалації ситуації в Україні поки невідомі, але вони можуть відбутися до 25 травня, коли в Україні заплановано проведення першого туру позачергових президентських виборів.