На півострів Джемілєв не зміг потрапити через блокування, яке влаштували на кордоні російські спецпризначенці і кримська самооборона.
Трасу Армянськ-Херсон блокували чотирма смугами з автомобілів УРАЛ, БТР, а також бійцями ОМОН і інших силових спецпідрозділів Росії.
Всього у блокуванні кордону взяли участь, за різними оцінками, до тисячі бійців різних силових підрозділів Росії.
Ще одну лінію «оборони» спорудили на в'їзді в Армянськ озбройні битами і палицями активісти місцевих проросійських організацій.
Керівники Меджлісу ухвалили рішення про повернення Джемілєва до Києва, щоб уникнути сутичок.
У той же час глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив журналістам, що до Дня депортації 18 травня питання з допуском Джемілєва до Криму буде вирішено, як і з «допуском будь-якого кримського татарина на свою батьківщину».
«18 травня в Криму очікується багато іноземних гостей і Мустафа Джемілєв повинен бути на всіх цих заходах», – зазначив Чубаров.
Для того, щоб кримські татари (приблизно 5 тисяч – ред.), які зустрічали Джемілєва на «Турецькому валу», змогли покинути контрольно-пропускний пункт, російські військові відкрили коридор. Після того, як кримські татари покинули КПП, поїхав і сам Джемілєв.
Як повідомлялося, сьогодні тисячі людей зустріли Мустафу Джемілєва на кордоні в Армянську.
Як відомо, лідера кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради України Мустафу Джемілєва 2 травня не пустили в Москву. Він не зміг потрапити на авіарейс Москва-Сімферополь.
Джемілєва не пропустили через паспортний контроль, заявивши, що йому в'їзд заборонений. Депутат повернувся в Київ. У суботу він повертається на автомобілі з Києва до Криму.
22 квітня лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, який перетинав адміністративно-територіальний кордон окупованого Криму з Україною, вручили "Акт повідомлення про заборону в'їзду до Російської Федерації" на п’ять років.