На думку підписантів звернення (а це громадські діячі, майданівці, митці, журналісти) веселощі та розваги у час загрози окупації – недоречні, бо святкування «може засвідчити байдужість до відчаю та тривоги співгромадян». А костюмовані паради, концерти, перформанси із залученням дітей, які тягнуть на шнурівках іграшкову військову техніку, автори звернення розцінили як неповагу до мешканців сходу.
Цього року святкування дня Львова триває з 1 до 4 травня. Мають відбутися десятки розважальних заходів, концертів, фестивалів, ярмарків.
3 травня у центрі Львова запланований святковий парад, де в окремій колоні мають йти діти і тягнути за собою іграшкову військову техніку, щоб показати абсурдність війни.
2 травня у Львівській міській раді відбудеться нарада з приводу звернення громадськості, на якій вирішать, чи скасовувати окремі заходи.
Як повідомлялося, 2 травня близько 4:30 у Слов’янську поновилася активна фаза антитерористичної операції. Як повідомляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, «взяті під контроль дев’ять блокпостів у межах Слов’янська». Також стало відомо про двох загиблих військовослужбовців.