«У нинішній складній обстановці реальний ВВП, як очікується, скоротиться на 5 % в 2014 році на тлі низької довіри інвесторів і споживчого попиту. Інфляція, як очікується, тимчасово прискориться під впливом зниження обмінного курсу і підвищення тарифів на газ та опалення, досягнувши 16% на кінець 2014 року», – йдеться в заяві.
Фонд прогнозує зниження дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до 4,5 % ВВП на тлі коректування обмінного курсу і зниженні внутрішнього попиту.
Міжнародні резерви в результаті поповнення за рахунок міжнародної фінансової допомоги, за оцінками фонду, стабілізуються на рівні, достатньому для фінансування імпорту 2,5 місяців.
Державний борг, за прогнозами фонду, зросте до 57 % ВВП, валовий зовнішній борг – до рівня трохи нижче 100 % ВВП під впливом девальвації гривні і залучення нових запозичень, необхідних для фінансування все ще значного бюджетного дефіциту.
Водночас фонд очікує поліпшення макроекономічних показників України в середньостроковій перспективі. Зокрема, зростання реального ВВП відновиться на рівні до 2 % в 2015 році і досягне на 4-4,5 % у середньостроковій перспективі. Рівень безробіття, що реагує на відновлення економіки з запізненням, поступово знизиться з 8,5% в 2014 до 7,5% в 2016 році. Відновлення конкурентоспроможності експорту сприятиме його зростанню більш ніж на 6 % на рік в 2015-2016 роках. До кінця 2016 року інфляція сповільниться до 6 %, і Нацбанк буде розташовувати міжнародними резервами, які покривають імпорт 4 місяців.
Нагадаємо, що на початку квітня МВФ відкликав макропрогноз розвитку України у зв'язку з анексією Криму Російською Федерацією і загальним політичним та економічним кризою в країні.
Як відомо, виконавча рада МВФ схвалила дворічну програму stand-by для України в обсязі $17 млрд (800 % квоти) з негайним наданням $3,19 млрд в рамках виключної компетенції фонду. У заяві фонду підкреслюється, що подальші виплати залежатимуть від даних оглядів за критеріями ефективності.
Раніше міністр фінансів України Олександр Шлапак заявляв, що перший транш від МВФ у рамках кредитної програми може надійти вже 5-8 травня, у тому числі близько $1 млрд буде направлено в резерви НБУ, 2 млрд – на покриття дефіциту держбюджету.