За словами Мєдвєдєва, це дозволить налагодити систему раннього оповіщення для країн-споживачів. "Ми будемо знати наперед і повідомляти зацікавлені сторони, який обсяг газу було оплачено, скільки буде взято зі сховищ і скільки буде поставлено", – сказав він на 14-й конференції країн СНД з нафти і газу у Парижі.
При цьому Мєдвєдєв наголосив, що російська сторона розраховує на сприяння Євросоюзу у вирішенні газового питання з Україною.
"Ми повідомили наших українських партнерів про нашу пропозицію, але не отримали відповіді, – додав він, відповідаючи на питання. – Очевидно, що Україна сама не зможе вирішити проблему. Саме тому ми наполягаємо на тому, щоб проблема вирішувалася спільними зусиллями із залученням ЄС".
Він також заявив, що концерн не збирається перекривати постачання палива в Україну. "Мова йде про те, що буде наступної зими, – продовжив він. – Це стосується всієї Європи. Росія готова поставити той обсяг газу, який потрібен Європі".
У зв'язку з цим, додав заступник голови правління Газпрому, російська сторона перебуває у постійному контакті з Єврокомісією". "Ми готові зустрітися в будь-який час із представниками ЄС", – наголосив Мєдвєдєв.
Він нагадав, що така зустріч повинна була відбутися минулого понеділка в Москві.
"Вона не була проведена, але не з нашої вини", – сказав Мєдвєдєв.
Нагадаємо, Газпром з квітня вирішив скасувати всі пільги на постачання газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнутих домовленостей щодо погашення заборгованості за постачання газу. У результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до майже 480 дол. за тисячу кубометрів з $268,5 за тисячу кубометрів у першому кварталі цього року.
За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, борг України за постачання російського газу в 2013 році становить $1,45 млрд, за лютий – $261 млн, за березень – $550 млн.
Газпром оцінює борг Нафтогазу за спожитий російський газ, з урахуванням березневих постачань, у $2,2 млрд.
Путін направив листи 18 країнам ЄС – головним чином клієнтам "Газпрому", попереджаючи про українські газові борги та можливі проблеми з постачанням газу до Європи через Україну.
У листі-відповіді Путіну Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу відкинув ідею попередньої оплати Україною поставок за російський газ як таку, що може негативно вплинути на безпеку російського газового транзиту українською територією в Європу, і закликав до більшої прозорості газових відносин України і Росії.