«Ми сьогодні розглядаємо можливість залучення до меморіального комплексу цілої низки споруд, які знаходяться навколо Майдану – це філармонія, Арка Дружби народів, поворот на вулицю Грушевського, Європейська площа, Український дім, Будинок профспілок, консерваторія та інші – це має стати меморіальним середовищем, культурним центром міста Києва, де будуть всі можливості для тих, хто займається різними видами мистецтв і творчості. І Головпоштамп, можливо, буде перепрофільований з часом», – зазначив він.
«Я підкреслюю, що зона Майдану повинна бути зовсім змінена, не повинно там бути «йолкі» та «майдансів», – це однозначно», – наголосив Бондаренко.
Також голова КМДА запевнив, що бруківка в центрі Києва буде відновлена.
«У нас є консенсус з цього приводу, вона буде іншого кольору, як пам'ять про ті події, вона буде показувати ту конфігурацію тих плям, які були», – сказав він.
Крім того, Бондаренко разом із міністром культури України Євгеном Нищуком оголосили про початок підготовчого етапу до проведення Всеукраїнського відкритого конкурсу на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу Героям Небесної сотні у Києві. Конкурс організований Департаментом містобудування та архітектури спільно з Міністерством культури України.
«Це має бути спільна велика робота, цей проект має бути погоджений всіма, це має бути той проект, від якого мають навертатись сльози, який має торкати і має показувати той біль і ту героїчну сторінку, яка поведе Україну в інше русло, яка стане тією пам’яттю, перед якою кожен має нести велику відповідальність», – сказав Нищук.
«Конкурс має декілька етапів, він має декілька пропозицій по місцю розташування основних конкурсних об’єктів, виділені зони – там стоять і хрестики, і маленькі меморіальні камінчики, різні скульптурки, ми це все збережемо як пам'ять про майданівську творчість», – зауважив Бондаренко.