У Слов'янську 13 квітня в невідомі захопили у власній квартирі громадського журналіста Артема Дейнегу, який вів трансляцію штурму місцевого відділку СБУ. Наразі відомо, що його утримують у заручниках. З моменту затримання зв'язок з Артемом Дейнегою відсутній, мобільний телефон відключений. За словами друзів затриманого, він виступав за єдність країни, але свою думку не висловлював публічно. В мітингах у Слов'янську участі не брав, ні з ким не сперечався. Він знімав відео, аби показати, що насправді відбувається в місті. Молодий чоловік працює програмістом в краматорській IT-компанії.
16 квітня невідомі викрали журналіста фонду «Відкритий діалог», який реалізує місію спостереження за ситуацією на Сході України, Сергія Лефтера. Раніше він працював на Першому національному. Наразі про його долю нічого невідомо.
20 квітня сепаратисти захопили в заручники журналістку, активістку "жіночої сотні Майдану" Ірму Крат. Сепаратисти звинувачують її у "тортурах антімайдановців і розстрілі "Беркута".
21 квітня сепаратисти пограбували та взяли у заручники двох італійських журналістів Поля Гого та Коссімо Аттанасіо, а також білоруського журналіста газети "Нови час" Дмитра Галка. Незабаром, однак, їх відпустили.
21 квітня Максима Данильченка, журналіста видання "Точка опори", побили невідомі під час перебування у Луганську. Під час проведення акції протесту сепаратистів Данильченко знімав на фотоапарат все, що відбувається. Невідомі особи, представившись «самообороною», підійшли до нього і сказали, що знімати українським журналістам заборонено. Після цього нападники схопили його за руки, вдарили кілька разів в обличчя – попереджувально, як вони заявили – і вивели з місця, де проходить акція.
22 квітня так званий "народний мер" міста Слов'янська В'ячеслав Пономарьов повідомив, що сепаратисти затримали американського журналіста Саймона Островського, запевнивши, що йому нібито нічого не загрожує.
Вчора стало відомо, що більше доби немає зв'язку із журналістом Євгенієм Гапичем із Коломиї, який вирушив на Донеччину для створення серії репортажів.
Востаннє рідні та колеги контактували з Євгенієм Гапичем близько 10-ї години ранку у вівторок. З того часу зв’язок із ним та його братом, який його супроводжував у поїздці на автівці, обірвався. У поїздку сходом України журналіст вирушив, вигравши конкурс грантів для журналістів від ГО "Телекритика".
Також сепаратисти нападають на офіси редакцій.
Так 14 квітня редакцію Gorlovka.ua вторглися люди в масках і силою вивели під руки головного редактора Олександра Белінського. Семеро чоловіків під руки виштовхали головного редактора видання з кабінету і відвезли у невідомому напрямку. Робота редакції була заблокована, також не працював сайт. Під вечір Белінського знайшли.
Так сьогодні близько 3.30 ночі в місті Костянтинівка Донецької області невідомі підпалили офіс газети "Провинция". Редакцію закидали "коктейлями Молотова". У газеті працюють громадські діячі та правозахисники.
Один з них – Володимир Березін, директор Еколого-культурного центру "Бахмат", еколог. Він отримував масу погроз останнім тижнем. Сьогодні Володимир був змушений виїхати з Костянтинівки. Він розповів, що в його під'їзді живуть сепаратисти так званої "Донецької республіки", які вже висловлювали агресію на його адресу.
В ОБСЄ висловили стурбованість новими випадками затримання та нападами на журналістів у Східній Україні
Тим часом самопроголошений мер Слов'янська В'ячеслав Пономарьов, що затриманих у місті журналістів перевіряють. «Якщо хтось і затриманий, то ми розбираємось. Після з'ясування, що люди не залучені до шпіонажу чи інших злочинних дій, ми їх відпускаємо», – заявив пан Пономарьов.
Міністерство внутрішніх справ України відкрило кримінальні провадження за фактами викрадення людей у Донецькій області, які продовжилися 22 квітня. Про яких саме працівників ЗМІ йшлося – наразі невідомо.