Політолог: нинішня ситуація в Україні доводить, що Новоросії за версією Путіна не існує

23 Квітня 2014, 16:26

Причину такого поділу експерт пояснює тим, що Південь і Схід України завжди різнилися за соціальним становищем, наявністю олігархів та територіальним розташуванням по відношенню до Росії.

«По-перше, рівень соціальних стандартів – далекий Схід (Донецьк і Луганськ) більш бідний, аніж Херсон, Миколаїв чи Одеса. По-друге, на Півдні України ніколи не було українських олігархів, що зацікавлені у певній незалежності, навіть умовній, від Києва, щоб забезпечити собі індульгенцію, сатисфакцію і преференції від київської влади. І по-третє – кордон з Росією. На Донеччині та Луганщині – це великий сухопутний кордон, який не облаштований, дирявий. Поєднання цих факторів в сукупності розділяє Південний Схід на Південь (Одеса, Херсон, Миколаїв, частково Дніпропетровщина, Запоріжжя), Схід (Харків, Суми) і Далекий Схід (Луганськ і Донецьк)», – зазначив Карасьов.

На думку експерта, нинішня ситуація в цих регіонах збережеться і суттєво вплине на електоральну картину України на президентських виборах.

«Якщо брати сьогоднішню геополітичну кон’юнктуру, то безумовно вплине. Це доводить, що немає ніякої Новоросії, яку собі уявляє Путін. Це розбиває стратегію на геополітичні та імперіалістичні претензії Росії…», – зауважив політолог.

«А щодо електоральних наслідків, то вони залежать не тільки від такої геополітичної диференціації цих регіонів, а й від кількості виборців. Все таки найбільш населеними є Донецьк і Луганськ. Однак, ця диференціація визначальної ролі не гратиме у першому турі президентських виборів, тому що фаворити відомі – це Порошенко і Тимошенко. А от другий тур виборів буде дуже важливим і залежатиме від явки. Цей фактор може дати аргументи Путіну для заяв, що схід України не брав активної участі у виборах і не підтримав ні президентські вибори, ні нинішню владу, ні майбутнього легітимного президента. Крім цього, у другому турі боротьба за голоси в цих регіонах може відбуватися між основними фаворитами – Порошенко і Тимошенко або Добкіним і Тігіпком», – вважає Карасьов.