Це зроблено для того, щоб забезпечити виконання женевських домовленостей, досягнутих головами зовнішньополітичних відомств України, США, ЄС і Росії 17 квітня, зазначив Кобернацькі.
Згідно з прийнятим 21 березня мандатом спеціальної наглядової місії, її максимальний чисельний склад обмежений кількістю 500 осіб, а термін роботи – півроку. Зміна межової чисельності, термінів роботи і географічного охоплення можливе тільки після згоди постради.
Як пояснив журналістам представник російської делегації, низка аспектів женевської угоди передбачає залучення місії ОБСЄ.
"Для цього потрібні спеціальні люди, а не просто "монітори", – додав він. За його словами, "для цього не доведеться змінювати мандат місії".
Дипломат також зауважив, що "це рішення вимагатиме істотного зростання бюджету і зовсім інших можливостей з точки зору обладнання, машин, засобів зв'язку, спеціального тренінгу".
Нагадаємо, на переговорах у Женеві Україна, ЄС, США і Росія домовилися про роззброєння сепаратистів і звільнення адміністративних будівель.
Президент США Барак Обама скептично оцінив виконання Росією Женевських домовленостей.
У свою чергу державний секретар США Джон Керрі заявив, що США готові запровадити додаткові санкції проти Росії, якщо вона порушить домовленості, досягнуті у Женеві.
На думку політичного аналітика Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимира Горбача, домовленості у Женеві – це пауза, яку взяли усі учасники переговорного процесу, щоб спостерігати за реакцією один одного.