Події 21 квітня: викрадення журналістів у Слов’янську, напад на Меджліс та «народні губернатори»

21 Квітня 2014, 23:59

21 квітня стало відомо, що у Слов'янську сепаратисти захопили журналістку, активістку "жіночої сотні Майдану" Ірму Крат. Про це "Українській правді" повідомили джерела – очевидці події. За їхньою інформацією, сепаратисти звинувачують Крат в "тортурах антімайданівців і розстрілі "Беркута".

Журналістів привели до Ірми Крат, у якої була пакет на голові, і вказавши на неї, заявили, що у неї була "жіноча сотня" на Майдані, а в Слов'янськ вона приїхала, "щоб шкодити".

Після цього Крат забрали  у невідомому напрямку.

Сама Крат у коментарі російському телеканалу LifeNews повідомила, що приїхала в Слов'янськ як журналіст, "висвітлювати події".

Водночас журналіст Симон Шустер, який перебуває у Слов'янську, розмістив у своєму Twitter'і короткий відеоролик з Ірмою Крат (журналістам не дали можливості з нею спілкуватися).

В описі до відео зазначається: "Ірма Крат, український активіст з Києва, затримана для допиту сепаратистами на сході України. Станом на 20 квітня перебуває у штаб-квартирі Служби безпеки України в Слов'янську. Командир сепаратистів заявив, що вона підозрюється у злочинах, в т . ч. тортурах. Її викрадачі не дозволяли їй говорити з пресою".

Перед цим він повідомив, що силовики-сепаратисти "показали нам "агента з Майдану", якого вони зловили – молода жінка в бежевому пальто".

Цього ж дня у Слов’янську сепаратисти пограбували та взяли у заручники трьох іноземних журналістів. Як з’ясувалося, викрали двох італійських журналістів Поля Гого та Коссімо Аттанасіо, а також білоруського журналіста газети "Нови час" Дмитра Галка, які вели зйомку в місті. У журналістів відібрали документи, гроші та фототехніку. Згодом їх відпустили.

Цього ж дня у Сімферополі на будівлю Меджлісу кримськотатарського народу напали невідомі у камуфляжі, щоб зірвати прапор України. 

За словами члена Меджлісу Різи Шевкієва, в результаті постраждали жінки – вахтер Зодіє Салієва, прес -секретар Лілія Муслімова і головний бухгалтер "Фонду "Крим" Марлена Сейтасанова, – пербували у Меджлісі. До жінок застосували фізичну силу.

Члени Меджлісу зняли з будівлі кримський прапор, а замість нього повісили кримськотатарський національний прапор. На місце події викликали правоохоронців, але вони не з'явилися.

Тим часом Президент РФ Владімір Путін офційно призначив Дениса Берзовського на посаду заступника командувача ЧФ РФ. Про це йдетьсяв указі «Про призначення на посаду військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації» №258 від 20 квітня, оприлюденному на офіційному сайті Кремля 21 квітня.

У понеділок представник ОБСЄ у Слов'янську зустрівся з лідером сепаратистів. Зустріч тривала 2 години. Під час зустрічі обговорили Женевські домовленості. 

Представник ОБСЄ Марк Етерінгтон повідомив, що він зустрічався з самопроголошеним мером В'ячеславом Пономарьовим. Він запитав Пономарьова та його групу, чи будуть вони виконувати угоди, які були підписані минулого тижня у Женеві, за якими Росія і Україна погодилися, що бойовики повинні роззброїтися і залишити окуповані адміністративні будівлі. 

Етерінгтон не розповів, як відреагував на запитання лідер сепаратистів, щоб докладніше дослідити питання. 

За словами представника ОБСЄ розмова також йшла про людей, які були затримані у Слов'янську, в тому числі попереднього голову міста, а також про жорстоке поводження з ромами і про перестрілку в неділю, в результаті якої загинуло щонайменше три людини. 

21 квітня стало відомо, що контррозвідка СБУ викрила і припинила розвідувально-підривну акцію спецслужб Російської Федерації, спрямовану на шкоду міжнародному іміджу нашої держави. 

"У 2012 році полковник ФСБ РФ Олексій Олександрович Чепік  завербував громадянина України "О". У січні-лютому 2014 року Чепік поставив завербованому завдання встановити контакт з активістами і керівництвом УНА-УНСО та здійснити під контролем ФСБ  контрабандне постачання стрілецької зброї до Російської Федерації", – зазначили в СБУ.

"За задумом російських спецслужб, після ліквідації "покупців" зброї передбачалось на міжнародному рівні висунути на адресу України звинувачення в організації постачання зброї терористичним організаціям в Росії", – пояснили у Службі безпеки.

У понеділок під час мітингів сепаратистів у Харкові та Луганську було обрано так званих «народних губернаторів».

У Харкові ним став місцевий підприємець, більш відомий як блогер, Володимир Варшавський. У Луганську ж – командир так званої армії південного сходу Валерій Болотов.

Між тим, в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов призначив начальником Управління Служби безпеки України в Донецькій області Валерія Рудницького.

Позначки:

читати ще