"Ми очікуємо, що росіяни покажуть свою поважність, і наполягатимуть на тому, щоб ті, хто їх підтримує, та сепаратисти склали зброю, залишили будівлі і взяли участь в конституційному процесі", – сказав Керрі.
Він наголосив, що інциденти на кшталт того, що мали місце в Україні, не мають повторитися.
"Я сказав Лаврову, що якщо ми не побачимо результати імплементації цієї угоди ми не будемо мати інших можливостей, крім запровадити додаткові санкції проти Росії", – заявив Лавров.
Як зазначив Керрі, учасники женевської зустрічі домовилися про те, що всі нелегальні збройні угруповання мають бути роззброєні, адмінбудинки – повернуто владі, а площі та вулиці – звільнені.
За словами Керрі, український уряд пообіцяв надати амністію учасникам протестів, крім тих, хто вчинив тяжкі злочини.
Він підтвердив домовленості про те, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка вже перебуває на місці, буде стежити за негайним впровадженням заходів щодо деескалації ситуації.
США, ЄС та Росія зобов’язалися підтримувати цю місію, зазначив Керрі.
Також, як зазначив глава Держдепу, Дещиця проінформував про конституційний процес, що вже триває.
У цілому Керрі висловив задоволення результатом переговорів.
"Ми вважаємо, що це добрі результати дня", – наголосив він.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров під час прес-конференції, організованої після чотиристоронніх переговорів у Женеіві заявив, що сторони дійшли домовленості щодо звільнення захоплених будівель в Україні та амністії протестувальників.
Як відомо, у Женеві 17 квітня відбулися переговори Україна-Росія-США-ЄС.
Україну на переговорах представляє в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, США – державний секретар Джон Керрі, Європейський Союз – глава європейської дипломатії Кетрін Ештон, Російську Федерацію – глава МЗС Сєргєй Лавров.