"Відповідно до ст.39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і виражати свою точку зору з приводу громадянських, соціальних, політичних та інших питань. Це право може бути обмежене тільки в інтересах суспільної та національної безпеки", – йдеться у заяві.
МВС попереджає представників громадських організацій та політичних партій про неприпустимість організації акцій громадянського протистояння і радикальних проявів в усіх регіонах України.
МВС звертається до громадських та політичних організацій, груп і об’єднань громадян всіх напрямків політичного спектра – не виводити бойовиків на вулиці, не закликати до насильницьких і агресивних дій, не провокувати зіткнення
МВС також поперджає, що жорстко реагуватиме "на прояви умисної дестабілізації обстановки, порушення громадського порядку та масові заворушення на всій території України і, особливо, в областях, де проводяться спецоперації з врегулювання ситуації та подолання проявів сепаратизму: Донецькій, Луганській, Харківській".
"Всі, хто буде порушувати Закон, незалежно від декларованих гасел і партійної приналежності – будуть затримані і ступінь їхньої відповідальності встановить суд", – наголошують у відомстві.
МВС також нагадує, що організація масових заворушень відноситься до «тяжких» статей Кримінального кодексу. За цей злочин передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, а в разі загибелі будь-кого з учасників, то відповідальність для організаторів може бути від 8 до 15 років позбавлення волі.
Як повідомлялось, за фактами закликів до порушення територіальної цілісності України і повалення конституційного ладу правоохоронці відкрили вже 145 кримінальних проваджень.
Нагадаємо, Київський районний суд Харкова визначив запобіжний захід для 62-х з 65-ти підозрюваних у масових сепаратистських заворушеннях у Харкові. Трьох підозрюваних відпустили під домашній арешт, щодо 59-ти обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.