Вона також додала, що газові сховища у Євросоюзі заповнені наполовину після м'якої зими.
"Усі поставки з Росії до ЄС здійснюються наразі нормально і стабільно. Ми очікуємо, що Росія буде поважати свої зобов'язання по поставках, та очікуємо від України, що вона виконуватиме свої зобов'язання як транзитна країна на шляху російського газу до ЄС. Більше того, газові запаси в ЄС наразі на комфортному рівні у плані заповненості", – сказала Бергер.
За її словами, у підземних сховищах ЄС після м'якої зими і теплого початку весни все ще зберігається 37 млрд кубометрів газу – приблизно половина потужностей сховищ у країнах Євросоюзу.
Вона також сказала, що ЄС не задіював механізм кризового попередження.
"Ми маємо механізм раннього кризового попередження у випадку гіпотетичного припинення поставок газу, бо ми вжили важливих кроків по створенню такого механізму після газової кризи 2009 року для підвищення безпеки постачань", – сказала речниця.
За словами Бергер, у Євросоюзі було збільшено сполученість між газовими системами окремих країн-членів і забезпечено можливість реверсних поставок всередині ЄС.
"Нині членам ЄС легше допомагати одне одному газом в разі кризи. Також у ЄС створено газовокоординаційну групу, яка проводить регулярні зустрічі", – додала вона.
Як відомо, президент Росії Владімір Путін надіслав європейським лідерам листа, в якому стверджує, що газові борги України перед Росією можуть загрожувати експорту енергоносіїв.
Нагадаємо, наприкінці березня президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати готові здійснювати прямі поставки природного газу до Європи, щоб знизити залежність країн ЄС від російського палива.
Згодом Державний секретар Джон Керрі повідомив, що США почнуть експортувати газ до Європи у 2015 році.