«Закон про люстрацію позитивний як прецедент для того, щоб суддівський корпус усвідомив: безкарність пройшла, вона залишилася в минулому», – зазначив Луценко.
Проте, на його думку, нинішню редакцію закону не можна вважати повноцінною судовою реформою.
«У нинішньому вигляді закон про, як її називають, люстрацію звужує проблему. Невже суддя, який за такий самий мітинг незаконно затримував демонстрантів на Миколаївщині, має право залишитися на своїй посаді? Чи суддя, який так само незаконно вчинить завтра – вже після закінчення Майдану – також зможе працювати далі?», – уточнив політик.
За його словами, варто було б оцінювати роботу судової системи та проводити її очищення на підставі рішень Європейського суду з прав людини, винесених проти України.
«Я вважаю, що на підставі таких рішень судді мають втратити право на свою професію. Я не кажу, що вони повинні опинилися в тюрмі, але вершити долі людей вони більше не мають права», – зазначив Луценко.
Він переконаний, що у сьогоднішніх умовах судова система вже не є тотально підконтрольною владі, що вже добре, проте це не унеможливлює ухвалення певних рішень під тиском. Такого після Майдану, на його переконання, бути не повинно.
Як повідомлялось, 8 квітня Верховна Рада прийняла закон "Про відновлення довіри до судової системи України". Відповідне рішення підтримали 234 народних депутати.
Цей законопроект визначає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції.
Авторами закону є шестеро народних депутатів. У пояснювальній записці до закону вони вказали, що нині судова система України перебуває у важкому стані, оскільки вражена корупцією.