«Встановлення покарання у виді довічного позбавлення волі за посягання на територіальну цілісність держави свідчить про визнання законодавцем найвищого ступеню суспільної небезпеки цього злочину та значущості цілісності і недоторканості території України, адже довічне позбавлення волі в Кримінальному кодексі України передбачено лише за 12 найбільш небезпечних злочинів», – прокоментувала Маляр.
Дії сепаратистів, зауважує юрист, повністю підпадають під ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України).
«Вона (стаття КК. – Ред.) охоплює і вбивства, і руйнування та захоплення будівель і навіть збройний конфлікт. Всі ці дії підпадають під кваліфікуючу ознаку ч.3 ст. 110 – «що призвели до інших тяжких наслідків». Тобто додаткової кваліфікації за іншими статтями не потрібно», – зазначила юрист.
«Особи, засуджені за злочини проти основ національної безпеки не підлягають амністії, відповідно до п. "г" ст.4 Закону «Про застосування амністії в Україні», – додав Маляр.
Нагадаємо, 8 квітня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (реєстраційний номер 4524-1), що передбачає посилення відповідальності за посягання на територіальну цілісність держави.