Хроніка брехні російського МЗС: захоплення Лаври, “бєндєровскіє” грабежі та “дикі гуси” на службі МВС

6 Квітня 2014, 22:51

Після розстрілу Майдану і загибелі сотні людей, наприкінці лютого у Верховній Раді пролунали заклики до заборони в Україні діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії, депутати яких відмовлялися приймати компромісні рішення і йти на зустріч протестувальникам, що, в результаті, призвело до трагічних подій. У відповідь російське зовнішньополітичне відомство відреагувало заявою, що в Україні  нібито закликають до «мало не повної заборони російської мови, люстрації, ліквідації партій і організацій, закриття неугодних ЗМІ, зняттю обмежень на пропаганду неонацистської ідеології», а також «погрозами щодо православних святинь». Також російські дипломати заявили, що нібито «націонал-радикали продовжують глумитися над пам'ятниками в різних українських містах». Якщо зважити на час заяви МЗС РФ, то йшлося про так званий «ленінопад», що виник в Україні після повалення пам’ятника радянському вождю в Києві.

Не пройшло й кількох днів, як МЗС РФ знову заявило про погрози священикам «канонічної Української православної церкви» фізичною розправою та знищенням храмів. А після взяття Самообороною Майдану під охорону деяких культових будівель, російські дипломати почали волати про спробу силового захоплення Києво-Печерської та Почаївської лавр.

10 березня російське МЗС вже обурилося «свавіллям у східних областях України». Взявши на озброєння риторику Віктора Януковича, «дипломати» заявили про «екіпірованих людей у масках», які на мітингу у Харкові відкрили стрілянину по мирних демонстрантах. Насправді у Харкові справді відбулися зіткнення, які спровокували проросійські активісти, що виступали за приєднання Сходу України до Росії. Під час сутичок постраждали як активісти Майдану, так і представники самооборони.

11 березня МЗС РФ видало чергову "стурбовану" заяву про тиск на російських журналістів та зникненням з кабельних мереж чотирьох телеканалів РФ, які фактично пропагували насилля.

Вже 14 березня, чиновники з Смоленської площі Москви заявили, що пілотів та пасажирів російських літаків не пускають на територію України і взагалі не випускають з повітряних суден. У відповідь Держприкордонслужба України порадила МЗС росії стрмати свою бурхливу фантазію.

Цього ж дня, після кривавого побоїща у Донецьку під час мітингу за єдність України, влаштованого проросійськими тітушками, МЗС РФ цинічно заявило, що його влаштували «праворадикальні угрупування». Водночас, «дипломати» північного сусіда не зауважили, що від рук "тітушек" загинув саме «праворадикал» – активіст обласної організації ВО "Свобода" Дмитро Чернявський.

15 березня російське МЗС звинуватило "Правий сектор" в організації заворушень у Харкові та виїзді його "найманців" в Донецьк і Луганськ, яким «на одній зі швейних фабрик в терміновому порядку шиють російську військову форму».

24 березня російський МЗС розродився черговою страшилкою про безчинства «праворадикалів». Так, нібито 21 березня на вокзалі  у Вінниці «в пасажирські вагони увійшли люди у формі української повстанської армії і зайнялися «перевіркою документів». При цьому у громадян, які пред'явили російські паспорти, нібито забирали гроші і золоті прикраси. У МЗС РФ переконували, що «грабіж супроводжувався «політично-роз'яснювальною роботою», а спроби подати заяви про пограбування результатів не дали, бо «міліція відмовилася їх приймати».

Насправді ж у громадянки Росії, яка їхала у потязі вкрали 140 доларів та 10 тисяч рублів. Хто вкрав, вона не знала. На зупинці у Вінниці зайшли міліціонери взяли показання у потерпілої, проїхавши з нею до станції «Жмеринка».

25 березня МЗС Росії стало на захист представника Української автокефальної православної церкви (Черкаської єпархії) ігумена Олександра Широкова, якому погрожували члени нібито «націонал-соціалістична робоча партія України» у листі з «нацистською символікою».

Російські "дипломати" навіть не первірили, що в Україні офіційно незарєстрована така партія. Більше того, згадки про неї відсутні й у Всесвітній мережі, а Широков звичайний монах церкви, яка стоїть на державницьких, а не промосковських засадах.

Ще одна резонансна заява явного пропагандистського характеру з’явилася 31 березня. Тоді росіяни з посиланням на невідомі ЗМІ заявили про плани «залучення нинішньою українською владою представників іноземних приватних військових компаній, зокрема, найманців ("диких гусей" – Ред.) «Greystone Limited», що входить в корпорацію «Academi» (аналог більш відомої «Blackwater», до послуг якої вдавалися режими країн з «гарячими точками», – ред.) для «забезпечення правопорядку» в країні.

У відповідь МЗС України порадила російським "колегам" не користуватися джерелами інформації, якими гидує навіть жовта преса. До того ж компанія Academi ще 17 березня у своєму прес-релізі спростувала цю "сенсацію".