Яценюк: реверсні поставки дадуть можливість Україні купувати газ за $350

3 Квітня 2014, 23:57

Яценюк зазначив, що ціна на російський газ у 485 доларів є «абсолютно неприйнятною»:

«Російська Федерація чудово це усвідомлює. Ми очікуємо, що Росія піде далі в питанні газового тиску, в тому числі буде обмежувати постачання газу на територію України», – наголосив він.

«Ми будемо застосовувати всі політичні, економічні, дипломатичні й правові методи для енергетичної безпеки нашої країни і врегулювання питання з поставками газу», – підкреслив він.

Яценюк також нагадав, що Росія брала на себе зобов’язання надати 15 млрд доларів кредиту Україні, з яких 3 млрд доларів було передано в минулому році, а 2 млрд планувались за погашення газової заборгованості й повинні були бути передані цього року.

 «Якщо Росія виконає свої зобов’язання по наданню 2 млрд доларів кредиту – ми тоді ці 2 млрд погасимо їм заборгованості», – сказав Яценюк.

На його думку, один із виходів з цієї ситуації – це диверсифікація поставок через реверсний потік через Словаччину. Яценюк повідомив, що Уряд неодноразово звертався і далі будезвертатися до європейських партнерів «з тим, щоб вирішити питання реверсних поставок в Україну».

За словами Яценюка, налагодження реверсних поставок дасть можливість Україні платити за газ «не 500 доларів, як сьогодні викручує руки Росія, а в районі 350 доларів».

Нагадаємо, 1 квітня глава Газпрому Алєксєй Міллєр заявив, що у зв’язку зі скасуванням «грудневої знижки» ціна на російський газ для України з II кварталу збільшилася з $268,5 до $385,5 за тисячу кубометрів.

3 квітня прем'єр РФ Дмітрій Мєдвєдєв оголосив про скасування нульової ставки мита на газ для України. Мєдвєдєв нагадав, що в рамках харківських угод 30 квітня 2010 року урядом РФ було прийнято документ, що встановлює нульову ставку мита на газ. У зв’язку із денонсацією харківських угод, буде скасована і ця постанова.

Тим часом, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Україна вважає завищеною оголошену Росією ціну на газ і шукатиме альтернативні шляхи його більш дешевих поставок в країну. 

читати ще