Франція оголосила про припинення спільної з РФ розробки перспективної БМП “Атом”

3 Квітня 2014, 10:52

Певні ризики на подальшу долю проекту накладає і використання шведських комплектувальних і агрегатів до перспективної бойової машини. Зокрема, на «Атом» передбачається встановлювати двигуни виробництва Volvo. Крім того, французька Renault Trucks Defense належить шведському виробнику вантажних автомобілів Volvo AB.

Раніше уряд Швеції заявив, що може заблокувати угоду Reanult Trucks Defense з російським «Уралвагонзавод» щодо спільної розробки «Атома». Незважаючи на те, що Швеція не є членом НАТО, вона також почала призупинення військово-технічного співробітництва з Росією через окупацію та анексію Криму.

Угоду про спільну розробку нової важкої бойової машини піхоти Renault Trucks Defense і «Уралвагонзавод» підписали в лютому 2013 року. Макет «Атома» вперше продемонстрували широкому загалу на виставці в Нижньому Тагілі у вересні 2013 року року. Перспективна машина розробляється на базі французької колісної бойової машини піхоти VBCI.

Бойова маса «Атома» – 32 тонни. Машина озброюватиметься нарізною автоматичною гарматою калібру 57 мм з боєкомплектом на 200 пострілів. Планується також випуск «Атома» з дистанційно керованим модулем з кулеметом калібру 12,7 міліметра, 120-міліметровим артилерійським знаряддям або 57-міліметровим зенітним артилерійським комплексом.

На базі перспективної бойової машини можуть також розроблятися бойова ремонтно-евакуаційна, командно-штабна, інженерна та санітарна машини. Бронеавтомобілі сімейства «Атом» з колісною формулою 8×8 зможуть розвивати швидкість до 100 км на годину і матимуть запас ходу до 700 кілометрів.

Як повідомлялось, після вторгнення російських військ у Крим низка держав заморозили військовуспівпрацю з РФ. Зокрема, про це нещодавно оголосила Швейцарія. А міністерство торгівлі США повідомляло, що його Бюро промисловості і безпеки, яке контролює питання експорту, зі свого боку, теж зупинило видачу ліцензій на право експорту чи реекспорту до Росії матеріалів і технологій подвійного призначення.

Тим часом РФ сподівається розширити військову співпрацю і з країнами Латинської Америки та Африки.