Країни, що подали скарги, зазначають, що жодних підтверджень даних порушень не існує.
Помічник заступника держсекретаря США Пола Шріфер в спільній заяві , озвученій на Раді з прав людини, зазначила , що дії Росії в Криму є прямим порушенням Статуту ООН , в якому міститься норма про повагу державного суверенітету.
Представник Держдепартаменту підкреслила , що США і приєдналися до них країни підтримують пропозицію верховного комісара ООН з прав людини Наві Піллай про проведення «негайного , повного і незалежного розслідування » випадків порушення прав людини в Криму.
Також група країн на чолі США зажадала надання доступу спостерігачам з ООН до всіх частин України і Криму та відкритої публікації результатів їх розслідування.
Нагадаємо, 15 березня Рада безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо вирішення кризи в Україні. Її підтримали 13 держав. Росія застосувала вето. Китай при голосуванні утримався.
Тим часом, Україна внесла на розгляд Генасамблеї ООН проект резолюції щодо підтримки територіальної цілісності країни. Генасамблея ООН збереться 27 березня в Нью-Йорку. Усі резолюції Генеральної асамблеї ООН носять рекомендаційний характер, але мають велику політичну вагу.