В ніч на 25 березня у Рівненській області біля села Бармаки застрелили одного з лідерів «Правого сектору» Олександра Музичка, відомого як Сашко Білий. За фактом вбивства міліція відкрила кримінальне провадження.
Втім, згодом у міліції заявили, що Музичка смертельно поранили під час затримання. В МВС заявили, що члени стійкої озброєної злочинної групи вчиняли кримінальні правопорушення на території одразу Рівненської та кількох інших областей.
8 березня слідчими було відкрите кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу, що передбачають відповідальність за хуліганство, а також за погрози чи насильство щодо працівника правоохоронного органу.
9 березня Музичку було повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, а 12 березня його було оголошено в розшук.
За словами правоохоронців, Музичко переховувався, їздив з озброєною охороною, міняв місця свого перебування і продовжував займатися протиправною діяльністю. Правоохоронці з’ясували його місцеперебування, а в ніч 24 на 25 березня провели спецоперацію із затримання та знешкодження членів ОЗГ.
Зазначалося, що бійці спецпідрозділу «Сокіл» ГУБОЗ МВС затримали охоронців Музичка, озброєних автоматом Калашникова та пістолетом Макарова.
Сам же він намагався втекти, при цьому відкривши вогонь по працівниках міліції. Один з бійців спецпідрозділу був поранений. Правоохоронці змушені були застосувати зброю, при цьому поранивши «Сашка Білого». Медики, які прибули на місце події за викликом працівників міліції, констатували його смерть.
У МВС додали, що в діях затриманих членів ОЗГ вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 257 (Бандитизм) Кримінального кодексу України. Трьох затриманих правоохоронці вивезли до Головного слідчого управління МВС України.
Згодом у МВС припустили, що Музичко міг застрелити себе сам.
У «Правому секторі», втім, такі заяви спростували. Крім того, «Правий сектор» заявив, що вимагає негайної відставки голови МВС Арсена Авакова та арешту всіх співробітників спецпідрозділу "Сокіл", причетних до вбивства Музичка.
У той же час Аваков заявив, що приймає виклик Правого сектора і його позиція до тих, хто порушує громадський порядок, буде досить жорсткою.
У вівторок вісім новообраних парламентаріїв склали присягу народного депутата.
Зокрема, присягу склали: Олег Шевчук, Леонід Макула, Олена Ледовських, Ігор Гринів, Олександр Чубатенко, Олена Колганова, Тарас Осауленко та Маркіян Лопачак.
Також Турчинов оголосив про входження у фракцію "Батьківщина" Шевчука, Макули, Ледовських, Гриніва, Чубатенка і Колганова.
Також у понеділок до ЦВК на реєстрацію кандидатом у президенти України подали документи троє: екс-голова Харківської ОДА Михайло Добкін, член Партії регіонів Сергій Тігіпко та український бізнесмен Вадим Рабинович.
25 березня Верховна рада з другої спроби відправила у відставку в.о. міністра оборони Ігоря Тенюха.
"За" проголосували 228 народних обранців.
Перед цим Тенюх оголосив, що подає у відставку, виступаючи з трибуни парламенту. Проте Верховній Раді не вистачало голосів для його відставки. «За» проголосували тільки 197 народних депутатів.
На його місце призначено Михайла Коваля. За проголосував 251 народний депутат.
Також у вівторок стало відомо, що Київський окружний адміністративний суд призупинив діяльність російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з питань телерадіомовлення та щодо незаконності їхньої діяльності. Рішення стосується російського Першого каналу, РТР, НТВ і Росія 24.
У вівторок після двох годин штурму російські військові захопили морський тральщик "Черкаси", що перебував в озері Донузлав. Як повідомив журналістам старший мінер артилерійської мінно-торпедної бойової частини, старший матрос корабля Олександр Гутник, близько 18:20 тральщик почали переслідувати два кораблі РФ. Згодом, за словами Гутника, почався штурм корабля за допомогою двох вертольотів Мі-35 та трьох швидкісних катерів.
За дві години, приблизно о 21:00 корабель захопили.
"Все. Нас захопили. Жоден з членів екіпажу не постраждав. Нас не били, все в порядку", – сказав Гутник телефоном.
"Домовилися про те, що прапор МВС України з корабля спущений не буде, поки з борту не зійде останній член екіпажа. Вони підняли російський прапор, але наш не спускали", – розповів Гутник.
Він додав, що частина екіпажа залишатиметься до ранку середи.
25 березня стало відомо, що Кабінет міністрів затвердив Зураба Аласанію на посаду голови Національної телекомпанії України. Зазначається, що кандидатура Аласанії була розглянута на засіданні уряду у вівторок, 25 березня. Після чого було ухвалене розпорядження про його призначення.
Згідно з інформацією, кандидатуру Аласанії Кабміну запропонували представники медіа-спільноти, з якими у вівторок, перед засіданням, зустрівся прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
Та у вівторок країни "Великої сімки" не змогли виключити Росію зі складу G8 через відсутність процедури виключення і тому оголосити про "призупинення власної участі" у складі Групи восьми для замороження цього формату.
"Вісімка" сформувалася "на підставі спільних цінностей і розуміння спільної відповідальності", – йдеться у заяві.
"У нинішніх умовах ми не будемо брати участь у саміті в Сочі. Ми призупинимо нашу участь у "вісімці", поки Росія не змінить курс, і політичний клімат не повернеться до стану, в якому "вісімка" можлива. Щоб продовжити змістовну дискусію ми зустрінемося в складі "сімки" в червні в Брюсселі", – йдеться в заяві.
В контексті припинення цього формату країни Групи семи також відмовилися від участі у зустрічі глав МЗС G8 у Москві в квітні і оголосили про намір почати консультації міністрів енергетики в складі "сімки" для організації "взаємної енергобезпеки".