«З огляду альтернативної енергетики, то Крим – надзвичайно перспективний, але для нього була перспектива тоді, коли він був у зв’язці з Україною. Зараз для енергосистеми Криму – це, швидше, тягар, а не користь», – заявляє експерт.
«Альтернативні джерела працюють тоді, коли в енергетичній системі є балансуючі маневрові потужності, а в Криму їх немає. Тобто для них це буде, швидше, пасив, ніж актив», – додав він.
Гончар відзначив, що в останні роки альтернативні джерела енергії Криму стрімко розвивались, але перспективи від нього тільки тоді, коли вони працюють як складова частина енергосистеми України.
«Криму буде складно утримувати «альтернативні» електростанції. Так, колись був проект збудувати парогазову станцію. Можливо, її колись збудують і це дозволить Криму отримувати вигоду з сонячної і вітрової енергії, але на це піде мінімум 3-5 років. А так – поки що на цьому заробив тільки Клюєв», – зазначає економіст.
Нагадаємо, що головним виробником сонячної енергії в Україні є компанія Activ Solar, яку за даними ЗМІ контролюють брати Клюєви.