«У минулі вихідні в пункті пропуску «Шегині» на українсько-польському кордоні, до прикордонників звернулися двоє громадян України, росіяни за національністю, що проживали у Севастополі і мали на це підтверджуючі документи – внутрішні паспорти з пропискою. Вони попросили українських прикордонників посприяти в отриманні політичного притулку на території Республіки Польща. Усі дані на чоловіка та жінку 1981 та 1985 років народження прикордонники Львівського загону відразу надали польській стороні», – йдеться у повідомленні.
Шукачі притулку повідомили, що «не погодилися з агресією Росії, тому проти них були застосовані заходи морального та фізичного впливу», після цього їм довелося покинути місто, в якому вони народилися та проживали.
Також у прикордонному відомстві викрили брехню «нової влади» Криму, зокрема заяву «віце-прем’єр-мінстра» Рустама Теміргалієва, що на півострів «щоденно приїжджає майже 200 біженців з України».
«Державна прикордонна служба заявляє, що на даний час не зафіксовано випадків, коли б люди їхали в АР Крим з речами, великими групами чи сім’ями. Також не відмічаються й інші факти, які б вказували, що громадяни втікають у Крим, як біженці чи задля кращого життя», – наголосили у прикордонному відомстві.
Там нагадали, що ще недавно російські ЗМІ неодноразово подавали інформацію про масову втечу українців до Росії. Але для ілюстрації такої «втечі» вони використовували відео з пункту пропуску «Шегині» на кордоні з Польщею.
«Називали цифри у понад 100 тисяч осіб. При цьому перетин кордону з Росією по ділянці Східного регіонального управління Держприкордонслужби у середньому за добу, як в Україну так і на виїзд з України, становить 45-50 тисяч осіб різного громадянства», – розповіли в Дерприкордонслужбі
Крім того, за інформацією Держприкордонслужби з початку конфлікту з Криму вимушено виїхало більше 1000 осіб. Також зафіксовано факти, коли громадяни України вимушено покидали Кримський півострів і просили притулку в країнах ЄС. Наразі зафіксовано 34 таких осіб. Зокрема, група з 32 кримських татар (в тому числі 17 дітей) у пункті пропуску «Шегині», що на Львівщині, повідомили, що проживали поблизу Євпаторії та у зв’язку з тим, що допомагали військовим України, їх почала переслідувати так звана нинішня влада Криму. Виїжджають вони в Республіку Польщу для отримання статусу біженців, щоб уникнути насилля.