24 березня міністерство внутрішніх справ оголосило в розшук колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького. Про це сказав виконуючий обов'язки генерального прокурора Олег Махніцький.
Він також зазначив, що проти Ставицького розпочато кримінальне провадження за статтею 191 Кримінального кодексу (розкрадання коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем).
Махніцький також підкреслив, що Ставицький проходить у справі як спільник розшукуваного бізнесмена Сергія Курченка.
У понеділок РНБО доручила Кабінету міністрів провести передислокацію українських військових у Криму.
«РНБО дало доручення провести передислокацію наших військових, які перебувають у Криму. РНБО доручила провести евакуацію наших військових, яким є загроза життю і здоров'ю ", – заявив в.о. президента Олександр Турчинов.
Він також заявив, що українські війська в Криму виконали свій обов'язок, давши час Збройним силам України на підготовку до оборони.
"Незважаючи на величезні втрати, українські війська в Криму виконали свій обов'язок. В першу чергу вони дали можливість і час Збройним силам України забезпечити підготовку до оборони, привести війська у повну бойову готовність, почати часткову мобілізацію", – сказав він.
Згодом стало відомо, що він підписав указ про передислокацію українських військовослужбовців, які перебувають в Криму.
Тим часом на території півострова продовжилися напади на українських військових. Так, На світанку 24 березня російські окупанти пішли на штурм бригади морської піхоти ВМС України у Феодосії.
Як повідомив керівник медіа-центру Міністерства оборони України Владислав Селезньов, російські окупанти прорвалися на територію бригади. Згодом стало відомо, що окупанти взяли у полон від 60 до 80 морпіхів і вивезли їх з території частини. Крім того, Командира українських морських піхотинців Дмитра Делятицького і заступника командира по роботі з особовим складом Ростислава Ломтєва на вертольоті російських окупантів вивезли з Феодосії в невідомому напрямку.
Близько полудня морських піхотинців звільнили.
Цього ж дня російські окупанти на швидкохідних катерах робили спроби висадитися на борт тральщик ВМС України "Черкаси". Екіпаж корабля відбив спробу захоплення.
Згодом почався штурм десантного корабля «Костянтин Ольшанський». До цього моменту на борту залишилося приблизно 20 моряків. Більшість екіпажу вирішила зійти на берег, не переходячи на сторону Росії. Приблизно за годину корабель захопили.
Також стало відомо, що вночі російські військові затопили ще одне судно, щоб остаточно перекрити вихід українських кораблів у море з озера Донузлав.
Водночас, у Бахчисараї окупанти захопили військову частину А 3835.
У свою чергу, Міноборони повідомило, що близько 50% особового складу військовослужбовців Збройних сил України у Криму перейшли на бік російських військових.
24 березня Енергопостачальне підприємство «ДТЕК Крименерго» відновило подачу електроенергії своїм споживачам в АР Крим.
А міністр закордонних справ України Андрій Дещиця на брифінгу під час Саміту з ядерної безпеки в Гаазі заявив, що Україна не буде припиняти постачання води та електроенергії до Криму.
У понеділок стало відомо, що Центральна виборча комісія визнала обраними в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та зареєструвала 8 нових народних депутатів: Олега Шевчука, Леоніда Макулу, Олену Ледовських, Ігоря Гриніва, Олександра Чубатенка, Олену Колганову, Тараса Осауленка та Маркіяна Лопачака. Відповідне рішення було прийнято на засіданні ЦВК 24 березня.
Та 24 березня Росія ввела санкції щодо 13 канадських високопоставлених чиновників, парламентарів та громадських діячів. Про це повідомив в понеділок офіційний представник МЗС РФ Алєксандр Лукашевіч.
За його словами, таке рішення було прийнято у зв'язку з введеними урядом Канади санкціями проти низки російських офіційних осіб і депутатів Федеральних Зборів.
У список увійшли 13 осіб, серед них: радник прем'єр-міністра з зовнішньої і оборонної політики Крістін Хоган, керівник апарату прем'єр – міністра, клерк Таємної Ради Уейн Вутерс та інші, повідомив Лукашевіч.
Він також заявив, що російська сторона як і раніше відкрита до конструктивної і чесної співпраці з Канадою, але на недружні випади реагуватиме відповідним чином.