Події 15 березня: РФ заблокувала резолюцію Радбезу ООН щодо України, “Марш миру” у Москві

15 Березня 2014, 23:55

15 березня Росія проголосувала проти та застосувала право вето до резолюції щодо України під час засідання Ради безпеки ООН. Відтак, документ не прийняли. Серед присутніх членів засідання 13 віддали голоси на підтримку резолюції, 1  (РФ)  – проти, 1 утримався (Китай).

Перед цим у своєму виступі постпред РФ при ООН Віталій Чуркін заявив: РФ не підтримає резолюцію, оскільки не може погодитися з її основним посилом – "заборонити мешканцям Криму визначитися із своїм майбутнім".

Також він заявив, що "ми не зазіхаємо на територіальну цілісність України та підтримаємо і будемо поважати думку кримського народу за підсумками референдуму 16 березня".

Як відомо, проект резолюції, ініційований США, пропонував оголосити майбутній "референдум" у Криму таким, що "не має сили" і закликав всі країни не визнавати його результати.

Цього ж дня Венеціанська комісія визнала "референдум" у Криму нелегітимним. Експерти мотивували свій висновок тим, що можливість проведення такого "референдуму" не передбачено ні українською, ні кримською конституціями. Експерти також вказують на той факт, що умови для проведення даного референдуму не відповідають демократичним стандартам.

Офіційний висновок Венеціанської комісії буде опубліковано 21-22 березня, повідомив голова Ради Європи Себастьян Курц.

Він зазначив, що "у прямій демократії немає, звичайно, нічого поганого, однак вона вимагає правової та демократичної основи".

Нагадавши про те, що голосування в Криму буде проходити в атмосфері погроз, Курц констатував, що в даному випадку такої основи, очевидно, не існує.

У суботу Верховна Рада достроково припинила повноваження Верховної Ради Криму. За відповідну постанову проголосувало 278 депутатів.

З них від Партії регіонів – 19, Батьківщина – 83, УДАР – 37, "Економічний розвиток" – 30, "Суверенна європейська Україна" – 30, "Свобода" – 35, КПУ – 0, позафракційні – 44. 

15 березня у Москві відбулася антивоєнна акція "Марш миру". Учасники заходу провели ходу від Пушкінської площі по бульварах, після чого відбувся мітинг на проспекті Академіка Сахарова. Акція узгоджена з владою чисельністю до 50 тисяч осіб.

Присутні висловлювали протест проти позиції Росії по Україні, а також критикували політику російської влади. Учасники ходи тримали російські та українські прапори.

Організатори акції – рух "Солідарність", РПР – ПАРНАС, "Партія 5 грудня", "Партія прогресу" і прості активісти.
Учасники мітингу вигукували гасла: "Мир без Путіна", "Росія – вставай", "Ні – війні", "Слава Україні", "Банду геть" тощо.

Крім того, мітингувальники проти війни зібралися в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Самарі та Магадані.
У низці міст влада не погодила антивоєнні акції, проте активісти все одно вийшли на вулиці і висловили свою громадянську позицію, звернувшись до формату "народний схід".

Тим часом у Сімферополі мешканці міста різних національностей зібралися біля пам’ятника Шевченку, щоб висловити протест проти «референдуму» про приєднання Криму до Російської Федерації і проти окупації півострова російськими військами.

15 грудня поблизу селища Стрілкове, що розташоване на Арабатській стрілці у Генічеському району Херсонщини орієнтовно о 13:30 з вертольотів висадився десант з 40 військовослужбовців РФ. Мешканці Стрілкового повідомили, що в минулі дні російські військові вертольоти кілька разів облітали територію навколо їхнього селища.

У Міноборони згодом повідомили, що зупинили російський десант.

Втім, як заявив Стрілківський сільський голова Олександр Пономарьов, десантники, які висадилися біля селища Стрілкове пояснили, що переплутали місце висадки.

Позначки:

читати ще