Так американський посол прокоментувала голосування проекту резолюції по Україні, яке відбулося в суботу, 15 березня в Нью -Йорку, під час якого Росія застосувала вето, Китай утримався, а всі інші висловилися за.
"США запропонували цю резолюцію в дусі примирення і бажання миру, верховенства права, визнання фактів і виконання зобов'язань цієї Ради просувати і захищати стабільність. В момент прийняття рішення тільки одна рука піднялася проти цих принципів. Росія, ізольована, на самоті, заблокувала резолюцію так само, як вона заблокувала українські кораблі і міжнародних спостерігачів. Росія поставила себе за межі тих міжнародних норм, які ми розвивали для того, щоб вони служили кращою основою для мирних відносин між державам", – заявила Пауер.
Американський постпред висловила упевненість, що "світ вірить, що міжнародні кордони більше, ніж просто поради, світ вірить, що люди в рамках цих міжнародно-визнаних кордонів мають право на своє майбутнє".
У цьому зв'язку вона попередила, що такі дії Росії спричинять наслідки.
"Росія не може змінити статус Криму. Крим – частина України сьогодні, буде частиною України завтра, буде частиною України на наступному тижні і буде частиною України доти, доки його статус не зміниться у відповідності з українським та міжнародним правом. Росія завадила прийняттю резолюції сьогодні , але вона не може змінити прагнення і долю українського народу і не може відкинути правду про те, що існує широка міжнародна опозиція її небезпечним діям", – переконана Пауер.
За її словами, пропонована резолюція не носила суперечливий характер, але була заснована на принципах, спрямованих на забезпечення міжнародної стабільності і права, поваги суверенітету, незалежності, єдності і територіальної недоторканності країни-члена.
"Це – принципи, які Росія погодилася рішуче захищати по всьому світу. Росія відмовилася прийняти простягнуту українцями руку, і в той час, як ми з вами говоримо, російські війська марширують через Східний кордон України. Два дні тому український прем'єр-міністр звернувся до Росії скористатися миром. Замість цього Росія відкинула резолюцію, в основі якої був мир і закон", – додала Пауер.
Водночас, постпред Великобританії при ООН Марк Лайалл Ґрант також заявив, що голосування РБ ООН за проектом резолюції, що стосується референдуму в Криму показало, що Росія з цього питання виявилася в ізоляції.
"Головний висновок з цього голосування полягає в тому що Росія опинилася в ізоляції як в РБ ООН, так і в міжнародному співтоваристві в цілому", – сказав він після голосування.
З критикою позиції РФ виступив і постпред Франції при ООН Жерар Аро, який заявив, що Франція в корені не згодна з позицією Москви по Криму.
Постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв в свою чергу заявив, що Раді безпеки ООН слід знайти засоби і методи, щоб зупинити агресію Росії щодо України .
"Зараз ми бачимо нову стадію кризи, ми бачимо, що Росія і далі загострює ситуацію. Я звертаюся до всіх вас – знайти засоби і методи Ради безпеки ООН, зробити все можливе, щоб зупинити агресора", – заявив він.
Сергєєв подякував країнам-підписантам Будапештського меморандуму, але при цьому підкреслив: "Жахливо, що п'ятий підписант – Російська Федерація – порушила свої зобов'язання".
Сергєєв сказав, що не викликає подиву вето Росії на резолюцію РБ ООН по Україні.
"Я переконаний в тому, що наступного тижня, коли ми тут зберемося обговорити реформування Ради безпеки і будемо говорити про право вето, … слід звернути увагу на те, як поводяться постійні члени Ради безпеки, коли вкрай необхідний мир", – підкреслив він.
Потім постпред України в ООН перейшов на російську мову: "Хотів би сказати кілька слів російською…. Хотів би звернути увагу, що пролита кров – це колективна кров українців, білорусів, грузинів, і маніпулювати цією кров'ю вам ніхто тут не дозволить. Більш того, ви маніпулюєте правом вето вже на новій крові, в якій у вас руки – грузинської крові, тепер – української крові. Я думаю, що цьому неподобству буде колись покладено край".
Постпред РФ при ООН Віталій Чуркін прокоментував заяви своїх колег, які виступали до нього, емоційно відреагувавши на виступ постпреда України Сергєєва і вказавши на роль США у розвитку української кризи.
"Деякі колеги піднялися сьогодні до чималих риторичних висот. При цьому повинен зазначити, що український колега перейшов будь-які допустимі межі . Якщо говорити про кров, то не на наших руках, а на руках ваших друзів націонал-радикалів кров тих українців, які були розстріляні снайперами в лютневі дні цього року і яких ідеологічних праотців ви не так давно захищали в стінах ООН, стверджуючи, що українські поплічники нацистів нікого не вбивали і що це – вигадки Радянського Союзу", – почав свій виступ Чуркін.
В цілому , коментуючи виступи своїх колег, Чуркін заявив: "Впадає в очі, що колеги дискутували не з тією розгорнутою аргументацією в її цілісності, яку ми представляли, а з довільно висмикнутими і збоченими ними ж елементами нашої позиції".
"Закликаємо всіх відійти від конфронтаційного настрою і встати на шлях конструктивного співробітництва в інтересах довгострокового врегулювання ситуації в Україні в інтересах її населення, включаючи східні і південно-східні райони", – додав наприкінці свого виступу Чуркін.
Як раніше повідомлялося, Росія проголосувала проти та застосувала право вето до резолюції щодо України під час засідання Ради безпеки ООН. Відтак, документ не прийняли.
Серед присутніх членів засідання 13 віддали голоси на підтримку резолюції, 1 (РФ) – проти, 1 утримався (Китай).