Так, 1 березня у Харкові проросійські мітингувальники штурмували будівлю облдержадміністрації. Сепаратисти розбивали вікна та скандували «Росія», «Беркут». Відбулися сутички з активістами євромайдану.
Загалом під час зіткнень, за словами віце-губернатора Харківської ОДА Василя Хоми, постраждали більше 100 людей, серед яких український письменник Сергій Жадан.
Цього ж дня над будівлею ОДА підняли російський прапор. Як згодом з’ясувалося, триколор піднімав росіянин.
Наступного дня депутат Віталій Данілов заявив, що бійку у Харкові могли організувати «гастролери» з Білгородської області РФ, які втекли одразу після акції. За його словами, до Харкова завезли близько двох тисяч росіян.
1-2 березня прапори Росії піднімали на будівлях міської та обласної рад, на пам'ятнику Лєніну в Луганську. Згодом міліція почала досудове розслідування за фактами незаконного підняття прапорів РФ над адміністративними будівлями. Пізніше активіст Віталій Уманець оприлюднив відео, на якому невідомі особи встановлюють триколор над однією з будівель.
11 березня з трибуни Верховної Ради голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що СБУ має докази причетності російської розвідки до заворушень в Україні. За його словами, іноземці "займалися організацією та підкупом громадян, насамперед в східних областях для інспірування заворушень, побиття один одного, незалежно від політичних поглядів і місця проживання".
Згодом в СБУ повідомили про затримання у Донецьку громадянина РФ, який прибув в Україну для формування диверсійних груп. Зазначалося, що затриманий є уродженцем Криму, але проживає у Москві і має громадянство Росії. Служба безпеки повідомила, що цю особу курирували російські спецслужби та ставили йому завдання сформувати угруповання на території Донецької та Луганської областей для дестабілізації ситуації. Також журналістам надали запис перехопленої розмови затриманого чоловіка з його куратором з території Російської Федерації, де останній цікавиться у підопічного станом справ і часом, коли можна очікувати результат його дій та дій найманців, яких він завербував на території України.
Водночас, українські прикордонники щодня повідомляють про недопущення на територію України екстремістськи налаштованих росіян. За даними прикордонної служби, серед недопущених – переважно колишні військові та особи із судимостями.
«У багатьох з «туристів» виявляють предмети, які можуть використовуватися для нанесення тілесних ушкоджень, символіку провокативного характеру, а також військовий одяг та амуніцію», – наголосили прикордонники.
10 березня у Донецьку СБУ затримала працівника військової розвідки Росії. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Втім, він зазначив, що не знає, чи планує Служба безпеки оприлюднювати даний факт.
Вже 12 березня СБУ повідомила про затримання у Херсонській області розвідгрупи РФ. Зазначалося, що росіяни вночі проникли на територію області з метою вивчення оперативної обстановки, отримання даних про передислокацію та ступінь готовності підрозділів Збройних сил України на території Херсонщини. Командував групою громадянин Російської Федерації, офіцер військової розвідки ЗС РФ, 1981 р.н., уродженець Рязанської області, який незаконно використовував паспорт громадянина України на ім’я Арбузова Євгена Сергійовича, 1986 р.н.
13 березня у Донецьку на учасників мітингу за єдність України напали проросійські активісти. Загинуло щонайменше троє людей.
Згодом, як написала у своєму Facebook журналіст Тетяна Зоровая повідомила, що громадяни РФ, які отримали легкі тілесні ушкодження, зізналися медикам, що їх привезли з Росії.
«Є постраждалі росіяни – але дуже легко постраждали, кажуть відверто, що вони розгойдували автобуси і кидали плиткою, і були організаторами нападу – це вони розповідають лікарям при наданні їм допомоги медиками», – писала Зоровая.
Між тим, українські ЗМІ повідомляли про те, що російські «туристи» масово приїжджають у Донецьк напередодні мітингу. Активістам також вдалося сфотографувати один з автобусів. Зазначалося, що організатором «подорожі» була компанія «Волга-тревел», маршрут слідування – Ессентукі – Афіни.
Вже 14 березня прикордонники затримали поблизу населеного пункту «Чонгар» представника ЗС Російської Федерації.
«Ним виявився уродженець Чечено-Інгушської СРСР 1985 року народження, військовослужбовець в/ч 27777 Сусаров Рамзан. У багажнику автомобіля, яким пересувався військовослужбовець, був виявлений автомат АК та 180 набоїв до нього, пістолет Макарова, а також військова форма одягу та бронежилет», – повідомили прикордонники і додали, що після проведення фільтраційних заходів військовослужбовця ЗС РФ буде передано іншим правоохоронним органам.