"Він був придбаний групою СЄПЕК за кредит ВТБ. Сьогодні ситуація визначена. Враховуючи, що НПЗ був заставним майном, в залік заборгованості в 300 млн доларів він переданий ВТБ. Поки так", – сказав Немировський.
Як відомо, раніше МВС повідомляло, що в результаті незаконної діяльності низки компаній, які контролював Курченко, державний бюджет України втратив майже 7 млрд грн. Також правоохоронці зазначали, що чотири компанії групи Курченка протягом 2012-2013 років ввезли на територію держави нафтопродуктів на суму 25 мільярдів грн для їх переробки та подальшого "реекспорту" за кордон.
Фактично ж, як наголошують у МВС, продукція була реалізована на території держави без митного оформлення, сплати податків і зборів, від чого бюджет втратив близько 7 млрд грн.
Наприкінці грудня 2013 року акціонери Одеського НПЗ схвалили рішення про можливість передачі в заставу свого рухомого і нерухомого майна ВАТ "Банк ВТБ" (РФ) як забезпечення кредитів, виданих фінустановою на адресу Swisspro Capital Ltd. і пов'язаних з цією компанією осіб.
Крім того, збори дозволили НПЗ виступити поручителем за вказаним кредитом. Основна сума кредитної угоди, підписаної 28 липня 2013 року між ВТБ, Swisspro Capital і пов'язаними з нею особами становить 370 млн доларів.
Група компаній СЄПЕК, власником якої є Сергій Курченко, і ВАТ "ЛУКОЙЛ" (РФ) 5 липня 2013 року закрили операцію з купівлі-продажу ПАТ "Одеський НПЗ".
Одеський НПЗ відновив переробку сировини у вересні 2013 року. До цього він простоював з жовтня 2010 року. Проектна потужність підприємства з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік.