У Криму пояснили, що готові до співпраці з міжнародними спостерігачами, а “не з провокаторами”

10 Березня 2014, 12:59

"Росія стверджує, що не знає, хто заважає вільному в'їзду спостерігачів на півострів. Як країна, що підписала Віденський документ, Росія має публічно закликати до забезпечення вільного проїзду цих інспекторів", – сказав він.

Разом з тим, влада Криму вже висловили готовність співпрацювати з міжнародними спостерігачами, але "не з провокаторами". Так пояснив позицію влади АРК перший віце-прем'єр автономії Рустан Теміргалієв.

"Ми відкриті для міжнародних спостерігачів, але тільки для справжніх спостерігачів, що не провокації їдуть до нас влаштовувати, а стежити за чистотою референдуму. Щодо місії ОБСЄ, то ми готові її прийняти, якщо вона буде мати відповідний мандат і документи, які це підтверджують", – сказав він.

За словами віце -прем'єра, "група людей, яка намагалася проїхати до Криму, називаючись місією ОБСЄ, складалася переважно з представників країн НАТО".

"У ній були виключно військові радники країн НАТО. Військові радники нам тут не потрібні, а ми готові прийняти міжнародних спостерігачів, які чесно виконуватимуть свою роботу", – сказав він.

Як повідомлялося, 8 березня військові спостерігачі ОБСЄ не змогли потрапити на територію Криму, бо з боку блокпосту, що перегороджуює в'їзд на півострів, пролунали три попереджувальні постріли.

Крім того, 7 березня і 6 березня місія невідомі озброєні особи зупинили групу ОБСЄ .

Як відомо, з 5 по 12 березня в Україні перебуває місія верифікації ОБСЄ, до складу якої увійшли 40 спостерігачів з 21 країни ОБСЄ. Програмою їх перебування передбачено відвідування військових об'єктів ЗСУ та ЧФ РФ на території Криму.

читати ще