На його думку, по-перше, постане ризик їхньої непідконтрольності центральній владі у майбутньому. А по-друге, з’явиться ризик прямих домовленостей Владіміра Путіна з ними щодо добровільного переходу під протекцію Кремля в обмін на певні гарантії та преференції на російському ринку.
"Особливо високим такий ризик є на Донбасі, де в разі аншлюсу без згоди олігархів ті можуть втратити всі свої активи. Путін це вміє", – вважає експерт.
Він звертає увагу, що залежність нової влади від великого бізнесу вже намагається використати лідер «Украинского выбора» Віктор Медведчук. "Зокрема, він заявив, що «частина громадян бачить у новому режимі владу олігархів, владу переможців, які ігнорують їхню мову, історію, культуру, релігію», і серед п’яти пунктів, необхідних для виходу з кризової ситуації та стабілізації ситуації в країні, назвав вимогу «припинити олігархізацію влади». Не виключено, що орієнтир на соціально-економічну мотивацію і небезпідставна неприязнь більшості українців до олігархів, які сформували свої статки далекими від цивілізованих методами, стануть ключовим доповненням до наявних цивілізаційних аргументів на користь реінтеграції з Росією. Адже очевидно, що Москва робить серйозну ставку на найближчу парламентську компанію і, найімовірніше, спробує запустити на них альтернативний Партії регіонів виборчий проект", – зауважує Крамар.
Детальніше читайте у статті "Кадри вирішують все" у журналі "Український тиждень" №10